Lietuvos futbolo rinktinės laukia kontrolinių rungtynių maratonas

Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės po kelių savaičių laukia tikras rungtynių maratonas - nuo gegužės pabaigos per pusantros savaitės mūsiškiai sužais trejas kontrolines ir dvi Baltijos taurės dvikovas.

Ketvirtadienį lietuvių artimiausius planus spaudos konferencijoje pristatė rinktinės vyriausiasis treneris Csaba Laszlo.

Pirmąsias kontrolines rungtynes Lietuvos rinktinė žais gegužės 29 d. Nijono mieste (Šveicarija) su Rusijos rinktine. Šiai komandai tai bus vienas iš testų prieš birželį startuojantį Europos futbolo čempionato finalinį etapą.

„Tai bus mano debiutinės rungtynės, todėl norisi startuoti pozityviai. Gerbiame varžovą ir suprantame, kad Rusija yra Europos čempionato dalyvė, tačiau mes taip pat neatvyksime vien apsikeisti marškinėliais, - sakė rinktinės treneris. - Sieksime ne tik gintis, bet ir kovoti dėl pergalės. Pastaruoju metu analizavau praėjusio ciklo rungtynių klaidas ir stengsiuosi, kad jos nesikartotų.“

Tiesiai iš Šveicarijos mūsų futbolininkai keliaus į Estiją, kur vyks Baltijos taurės turnyras. Šių tradicinių varžybų formatas šiemet bus pakoreguotas, nes turnyre dalyvauti sutiko ir Suomijos rinktinė.

Pirmose Baltijos taurės rungtynėse Lietuvos rinktinė birželio 1-ąją žais su Latvija, o po dviejų dienų finale arba dėl trečiosios vietos - atitinkamai su Estijos ir Suomijos dvikovos nugalėtoja arba pralaimėtoja.

„Laukia įdomus turnyras. Ypač atsižvelgiant į tai, kad dalyvaus Suomija, kuri iki šiol nėra žaidusi Baltijos taurėje. Taip pat išbandysime jėgas su tiesioginiu priešininku atrankos varžybose - Latvija“, - teigė Cs. Laszlo.

Grįžusi į Lietuvą rinktinė pora dienų atsikvėps ir iškeliaus į Baltarusiją. Birželio 8 d. Žodine mūsiškiai išbandys jėgas su Baltarusijos ekipa. Paskutinės vasaros kontrolinės rungtynės lietuvių lauks rugpjūčio mėnesį svečiuose su Makedonija.

„Norėtųsi bent vienerias rungtynes sužaisti namuose, tačiau taip jau susiklostė, kad nemažai varžovų Lietuvos rinktinė jau priėmė savo aikštėje pastaraisiais metais, tad dabar reikia vykti pas varžovus, - kalbėjo Cs. Laszlo. - Kita vertus, šiemet laukia trys atrankos turnyro rungtynės svečiuose, todėl bus naudinga pasitikrinti savo galimybes panašiomis sąlygomis.“

Treneris teigė ateityje sieksiantis sužaisti kontrolines rungtynes ir su viena didžiųjų futbolo šalių - Vokietija ar Anglija: „Tam bandysiu pasitelkti ir savo kontaktus. Pavyzdžiui, neblogai pažįstu neseniai paskirtą anglų rinktinės trenerį Royų Hodgsoną. Tačiau norint pasikviesti tokį varžovą visada susiduriame su pagrindine problema - neturime tokio didelio stadiono, kur galėtume juos priimti.“

Cs. Laszlo apgailestavo, kad rinktinei iki rudens negalės padėti Romos „Lazio“ klubo gynėjas Marius Stankevičius, kuriam artimiausiu metu bus atliekama operacija.

„Kalbėjausi su Mariumi telefonu. Deja, jis turbūt iki rugsėjo mėnesio nebus pasiruošęs žaisti, - pasakojo rinktinės treneris - Gerai tai, kad treniruotis vėl pradeda Edgaras Česnauskis. Tikiuosi, kad jis bus pasirengęs.“

Futbolo specialistas iš Vengrijos planuoja į rinktinę pakviesti ir nemažai žaidėjų iš Lietuvos čempionato: „Manau, kad yra svarbu suteikti jiems šansą. Per stebėtas rungtynes mačiau 7-8 potencialius rinktinės kandidatus iš pajėgiausių lygos ekipų - “Ekrano„, “Žalgirio„ ir “Sūduvos„. Keli futbolininkai dar nėra žaidę rinktinėje.“

Lietuvos rinktinės treneris taip pat rūpinasi ir nacionalinės komandos ateitimi. Cs. Laszlo neseniai parengė savo koncepciją dėl Nacionalinės futbolo akademijos ir jaunimo rinktinių. Koncepcijos tikslas - kad visi treneriai rengdami žaidėjus dirbtų viena kryptimi.

„Stengsiuosi kiek įmanoma dažniau prisijungti prie jaunimo ugdymo, Nacionalinės futbolo akademijos veiklos, padėti devyniolikmečių rinktinei ruoštis kitų metų čempionatui. Taip pat sieksiu pakviesti kolegų iš užsienio, kurie galėtų pasidalinti savo patirtimi“, - kalbėjo Vokietijoje, Belgijoje ir Škotijoje dirbęs vengrų specialistas.

Lietuvos nacionalinė rinktinė į pirmąją treniruočių stovyklą prieš draugiškų rungtynių ciklą rinksis priešpaskutinę gegužės savaitę. Pirmosios atrankos turnyro į 2014 metų pasaulio čempionatą rungtynės lietuvių laukia rugsėjo 7 dieną namuose su Slovakija.

Lietuvos nacionalinės rinktinės kontrolinių rungtynių tvarkaraštis (gegužės-rugpjūčio mėn.):

Gegužės 29 d. -
Nijonas (Šveicarija) 20:45
Rusija-Lietuva
Birželio 1 d. -
Veru (Estija), 18:00
Lietuva-Latvija
Birželio 3 d. -
Veru arba Tartu (Estija), 14:00 arba 16:30
Estija/Suomija - Lietuva
Birželio 8 d. -
Žodinas (Baltarusija), 17:00
Baltarusija-Lietuva
Rugpjūčio 15 d. -
Skopjė (Makedonija)
Makedonija-Lietuva


Šiame straipsnyje: lietuvos futbolo rinktinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių