Lietuvos dziudo meistrams - sidabras ir bronza

Čekijos sostinėje Prahoje įvykusiose pasaulio dziudo imtynių taurės varžybose sidabro medalį iškovojo Karolis Bauža, bronzos - Marius Paškevičius.

K.Bauža (svorio kategorija iki 90 kg) nugalėjo turką Yunusą Emre Bayindirą, čeką Michalą Krpaleką, ukrainietį Valentiną Grekovą ir pusfinalyje - rusą Kirillą Voprosovą. Finale kaunietis pralaimėjo gruzinui Varlamui Lipartelianiui.

M.Paškevičius (virš 100 kg) džiaugėsi įveikė lenką Maciejų Sarnackį, prancūzą Jerome'ą Wustnerį, kazachą Beibitą Jistibajevą, tačiau pusfinalyje nusileido Sung-Minui Kimui iš Pietų Korėjos. Kovoje dėl bronzos medalio kaunietis privertė kapituliuoti rusą Dmitrijų Sterchovą.

Vieną kovą laimėjo vilnietis Albertas Techovas (iki 66 kg) - jis nugalėjo gruziną Mindią Chomizurį, tačiau po nusileido britui Colinui Oatesui.

Kitiems keturiems Lietuvos sportininkams nepasisekė: Vytautas Skilinskas (iki 66 kg, Kaunas) pirmojoje kovoje nusileido Davidui Czukiewyczui iš Prancūzijos, Marius Labalaukis (iki 100 kg, Kaunas) turėjo pripažinti vengro Balinto Farkaso pranašumą, Egidijus Žilinskas (iki 100 kg, Kauno rajonas) pralaimėjo rusui Viačeslavui Michailinui ir Ernestas Cikanavičius (virš 100 kg, Kaunas-Alytus) nusileido prancūzui Loicui Bruziaux'ui.

„Tai buvo viena paskutinių repeticijų prieš Europos čempionatą, todėl į Prahą kai kurios šalys atsiuntė po 10-25 sportininkus. Manau, kad didelės konkurencijos sąlygomis pasirodėme neblogai“, - sakė portalui K.Baužos, M.Paškevičiaus, E.Cikanavičiaus ir M.Labalaukio treneris Petras Vinciūnas.

Lietuvos komanda tarp šešiolikos medalius iškovojusių delegacijų užėmė 7-ąją vietą, į priekį praleidusi Pietų Korėjos, Ukrainos, Italijos, Gruzijos, Armėnijos ir Baltarusijos rinktines.

Šiame straipsnyje: dziudoBaužaPaškevičius