Lietuvos dvidešimtmečiai patyrė pralaimėjimą

Pirmadienį Ukrainoje prasidėjo pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono šešių komandų A grupės turnyras.

Nesėkme turnyrą pradėjo viena jauniausių amžiumi pirmenybėse Lietuvos rinktinė, po baudinių serijos 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 0:1) nusileidusi Vengrijos ekipai.

Vengrai pirmavo po tikslaus Atillos Nemetho (15:04) smūgio, o rezultatą trečiajame kėlinyje išlygino Romanas Aliapkinas (51:08).

Pergalingą baudinį įmušė Arnoldas Varga.

Vengrijos jaunieji ledo ritulininkai šiame susitikime turėjo neginčytiną pranašumą ir tik sėkmingas vartininko Manto Armalio, kuris per pagrindinį laiką ir pratęsimą atrėmė net 66 varžovų smūgius iš 67, žaidimas neleido jiems laimėti iki baudinių serijos.

Lietuviai į vengrų vartus per 65 žaidimo minutes smūgiavo vos 10 kartų.

Antrąsias turnyro rungtynes Lietuvos rinktinė trečiadienį žais su Olandijos ekipa, kuri pirmąjį mačą 0:5 (0:2, 0:1, 0:2) pralaimėjo Ispanijos bendraamžiams.

Trečiosiose pirmadienio rungtynėse turnyro šeimininkė Ukraina po baudinių serijos 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 0:0, 1:0) privertė pasiduoti Pietų Korėjos komandą.

II diviziono A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ispanija       1 1 0 0 0  5:0  3
2. Ukraina        1 0 1 0 0  3:2  2
3. Vengrija       1 0 1 0 0  2:1  2
4. Pietų Korėja   1 0 0 1 0  2:3  1
5. Lietuva        1 0 0 1 0  1:2  1
6. Olandija       1 0 0 0 1  0:5  0

Grupės nugalėtoja iškovos vienintelį kelialapį į I divizioną, o paskutinę vietą užėmusi komanda iškris į III divizioną.

Šiame straipsnyje: ledo ritulys