"Lietuvos burlenčių Taurę 2011” laimėjo latvis

Sekmadienį baigėsi dvi dienas Ventėje, Kuršių mariose trukusios “Lietuvos burlenčių Taurės 2011” varžybos, kurias laimėjo 34 metų latvis Janis Preiss’as. Antrąją vietą užėmė 28 metų kaunietis Mantas Gresevičius, trečiąją – 34 metų latvis Janis Rencis.

“Vėjo sąlygos leido surengti keturis stiprius formulės plaukimus šeštadienį ir vieną sekmadienį”, - sakė VšĮ ”Ekstremalus sportas” teisėjas Mindaugas Čirvinskas. Šeštadienį pūtė stabilus 6-7 m/s, o gūsiuose iki 8 m/s vėjas. Anot teisėjo, dėl vėjo trūkumo slalomo varžybos neįvyko.

Pasak M. Čirvinsko, varžybų dalyviai turėjo puikią apšilimo treniruotę prieš gegužės pabaigoje Lietuvoje vyksiančias tarptautines Baltijos burlenčių Taurės varžybas, kur varžomasi formulės plaukime.

“Lietuvoje organizuojamas burlenčių varžybas itin pamėgo latviai. Džiugu, kad stipriausieji Latvijos burlenčių entuziastai savo šalyje vykstančias varžybas keičia į mūsiškes, - sako VšĮ ”Ekstremalus sportas” atstovas. – Tai rodo, kad mūsų varžybų lygis yra iš tiesų aukštas”.

Praėjusio savaitgalio varžybos buvo pirmosios šių metų šiltojo sezono varžybos, organizuojamos šalies mastu. Iš viso varžyboms užsiregistravo per 30 burlenčių sporto entuziastų.

Primenama, kad “Lietuvos burlenčių Taurę” VšĮ “Ekstremalus sportas” organizuoja jau šeštus metus iš eilės. Praėjusiais metais šiose varžybose dalyvavo virš 30 sportininkų. Formulės rungties nugalėtoju tapo 22 metų kaunietis Juozas Bernotas, slalomo – 50 metų vilnietis Audrius Menkevičius.

Šiame straipsnyje: burlentės