Lietuvių kilmės mergina ruošiasi tapti mišrių kovos menų profesionale

Nedaugelis Lietuvos dvikovos sporto gerbėjų yra girdėję vardą Rose Namajunas. Kol kas ji nėra taip gerai žinoma ir JAV publikai. Visgi 4 pergales MMA mėgėjų kovose iškovojusi ir ateinančią naktį „Invicta FC” profesionalioje moterų MMA lygoje, turinčioje nemažai garsių kovotojų, debiutuosianti lietuvių kilmės amerikietė pasiryžusi apie save pareikšti garsiai.

R.Namajunas, pravarde „Thug" (liet. galvažudė), o Lietuvoje gyvenančios močiutės vadinama tiesiog Rože, nėra iš tų lietuviško kraujo turinčių sportininkų, kurie mažai težino apie savo protėvių žemę. Kovotoja, nors ir su ryškiu akcentu, neblogai kalba lietuviškai ir šią vasarą lankėsi mūsų šalyje su savo vaikinu – garsiu UFC sunkiasvoriu (iki 120,2 kg) Patu Barry (8-5).

Būdama vos 20 metų amžiaus ir turėdama patirties karatė, tekvondo, džiudžitsu disciplinose, R.Namajunas turi daugybę laiko pasiekti užsibrėžtiems tikslams, o didelį žingsnį link jų gali žengti jau šiąnakt, kuomet minimalaus svorio (iki 52,2 kg) kovoje susikaus su amerikiete Emily Kagan (2-0). Prieš artėjantį profesionalų debiutą „Invicta FC 4: Esparza vs. Hyatt” renginyje, kuris pirmąkart organizacijos istorijoje bus transliuojamas per mokamų transliacijų sistemą ir kur Rose varžysis įžanginių dvikovų sąraše, iš Milvokio kilusi mergina JAV žiniasklaidai papasakojo apie save ir savo ateities planus.

Apie MMA treniruočių pradžią:

„Į MMA klubą nuėjau pačiu laiku, dariau tai, ką turėjau daryti, sunkiai dirbdavau ir išeidavau namo. Aš nekrizenau, nebendravau, nekalbėjau su žmonėmis. Tiesiog ateidavau, dirbdavau ir išeidavau, nes jaučiau, kad turiu nusipelnyti pagarbos. Ten neislankiau tam , kad susibendraučiau su žmonėmis ar būčiau kieta vien dėl to, jog esu komandos narė. Kai kurios merginos ateina į MMA klubą dėl to, kad galvoja, jog kovotojai yra žavūs ar panašiai, bet tai - ne mano atvejis.

Tiesiog užėjau į klubą ir pamaniau, kad išmėginsiu tai, nes kurį laiką kalbėjau apie galimybė pereiti į boksą. Kartais matydavau senus UFC klipus ir tai lyg slypėjo mano pasąmonėje. Visada užsiiminėjau kovos menais, žiūrėdavau „Dragon Ball Z„, norėjau būti Super Sajanu ir panašiai, tad tai tebuvo dar vienas žingsnis. Jau iki tol lyg dariau tai savaip ir šis procesas patobulėjo.“

Apie tapimą profesionalia kovotoja:

„Priežastis, dėl kurios norėjau tapti profesionale, yra ta, kad tuo metu nebuvo daug mėgėjiškų moterų kovų. Moterų MMA vystymasis prailgino mano mėgėjišką karjerą. Apie tapima profesionale kalbėjau nuo tada, kai man sukako 18. Nors pirmąją mėgėjišką kovą turėjau vos sulaukusi pilnametystės, jau tada norėjau būti profesionale. Turėjau kvietimą mėgėjiškai kovai gruodžio 8-ąją, bet delsiau, nes vis svarsčiau galimybę tapti profesionale. Prieš pat man sutinkant, gavau pasiūlymą iš „Invicta„ ir pamaniau, kad tai tiesiog tobula.“

Apie „Invicta FC”:

„Esu didžiulė „Invicta„ gerbėja. Buvau paskutiniajame jų renginyje ir tai buvo nuostabu. Man labai patiko didžiulė minia. Buvo tokia garbė gauti iš „Invicta“ pasiūlymą, tad norėjau tieisog griebti šią galimybę. Tai buvo vienas tokių dalykų, kai tu tiesiog turi pasinaudoti šansu. Tai kiek baugu, nes, kai tampi profesionalu, kelio atgal nebėra.

Šiuo metu yra tinkamiausias laikas tuo užsiimti. Jei tu mokaisi mokykloje ir galvoji apie galimybę užsiimti MMA  arba, jei dirbi, bet nesi tikras dėl savo darbo, dabar yra pats geriausas laikas imtis mišriųjų kovos menų. Kaip greitai MMA iškilo, taip greitai gali ir sugriūti. Daryk tai, nes tu to nori ir tai yra galimybė. Lyg kepsnys, patiektas lėkštėje priešais tave.

Manau, kad tai, ką daro „Invicta”, yra tiesiog gražu. Mums suteikiama puiki galimybė, tuo tarpu anksčiau mes turėdavome vargti, kol gaudavome progą kautis, ir turėjome nertis iš kailio siekdamos kuo geriau pasirodyti vien dėl to, kad tame pačiame renginyje kovodavo daugybė vyrų. Net ir tokiomis sąlygomis moterų kovos dažnai būdavo labiau jaudinančios nei vyrų. „Invicta” kaunasi tik moterys ir mums suteikiamas šansas sužibėti. Jų publikos atmosfera labai skiriasi nuo bet kurios kitos organizacijos, kurioje esu kovojusi. Visi daug smarkiau palaiko kovotojas. Tai tiesiog nuostabu.”

Apie pabėgimą iš P.Barry šešėlio:

„Be abejo, noriu būti žinoma dėl daug daugiau dalykų nei vien buvimas su Patricku. Žinoma, pasaulis neturi kito pasirinkimo, kaip tik minėti jo vardą, kai kalbama apie mane, bet galiausiai tai turėtų būti susiję tik su manimi. Kai nokautuosiu kelias varžoves, bus kalbama tik apie mane (juokiasi – aut.).  Man netrukdo Patricko minėjimas, bet mano vardo linksniavimas dėl to, ką aš darau, tikriausiai yra geriau.”

Apie karjeros ateitį ir vaikus:

„Nežinau, kaip galima lipti į ringą turint dviejų mėnesių kūdikį ar panašiai. Gali būti sudėtinga susikoncentruoti kovai, kai reikia galvoti apie mažą vaiką. Nežinau. Dabar esu tokia jauna, o daugelis moterų yra gerokai vyresnės ir tik dabar debiutuoja profesionaliose kovose. Vaikai yra tai, apie ką aš tikrai esu mąsčiusi, bet man nepatinka turėti savo gyvenimo žemėlapio. Nesu iš tų moterų, kurios sako: „Kai būsiu 20-metė, ištekėsiu, o kai man bus 25, susilauksiu vaikų.“ Tiesiog nesu iš tokių žmonių. Tiesa, mes kalbėjomės apie galimybę įsigyti šunį (juokiasi – aut.).“

Apie E.Kagan:

„Iš to, ką mačiau internetinėje medžiagoje apie ją, galiu pasakyti, kad Emily yra kairiarankė, žemesnė už mane ir gali būti, jog kovos dieną bus gana didelė, nes anksčiau kovojo 56,7 ir 61,2 kg kategorijose. Tai pirma jos kova 52,2 kg svoryje.

E.Kagan turi stiprų kairįjį kablį virš varžovo rankos, bet be jo, manau, ji mėgins mane griauti ir smūgiuoti parteryje. Ypač žinant Grego Jacksono stovyklos, kurioje Emily teniruojasi, reputaciją. Nebandau apie juos blogai atsiliepti, bet daugelis žmonių „Jacksonus” kritikavo už strategijas, skirtas tik pasiekti pergales, o ne nugalėti varžovą anksčiau laiko. Nežinau, ar tai būtinai yra tiesa, bet tuos dalykus atspindi ir faktas, kad pora paskutinių Emily pergalių pasiektos teisėjų sprendimais. Akivaizdu, kad turiu būti pasiruošusi viskam. Vis tiek į narvą lipsiu su tuo pačiu „aš ateinu, kad tave pribaigčiau“ mentalitetu.

Manau, E.Kagan yra labiau visapusiška kovotoja, o ne vieno triuko atlikėja. Tai turėtų gerai tikti mano stiliui, nes, priešingai, nei daugelis mano, aš taip pat esu universali. Žmonės galvoja, kad aš esu tik smūgiuotoja, bet aš treniravausi džiudžitsu ilgiau nei tradiciniame kikbokse, tad varžovės visapusiškumas manęs negąsdina. Manau, tai bus tikra mišriųjų kovos menų kova. Varžovė pirmiausia bandys kovoti ant kojų, o aš smūgiuoti mėgstu labiau už viską. Tad tai bus karas stovėsenoje."

Apie Rondą Rousey (6-0):

„Ji, be abejonės, yra įkvėpimas ir pastebiu, kad daugelį dalykų, kuriuos Ronda sako interviu metu, aš galiu pritaikyti sau. Jos mentalitetą ir tą įbauginimo faktorų... Galima sakyti, kad ji lipa į narvą, kad tave nužudytų. Galiu tai pritaikyti sau ir dėl to, taip pat dėl Rondos pasiekimų imu iš jos pavyzdį.  R.Rousey atvėrė vartus daugeliui moterų ir aš tai gerbiu. Planuoju sekti tuo, ką ji sukūrė, ir įnešti savo indėlį. Galimybės yra beribės.

Prieš metus aš galvojau, kad moterų MMA kada nors gali patekti į UFC, bet aš tikriausiai tuo metu jau būsiu baigusi karjerą. Taip galvojau dėl to, kaip Dana White'as (UFC prezidentas  - aut.) priešiškai apie tai kalbėjo. Bet tada R.Rousey pradėjo sulaukti viso to dėmesio ir situacija nuo moterų MMA UFC galbūt po 5 metų virto į moterų MMA kovą - pagrindinę UFC renginio dvikovą."

Apie Minesotos valsitijoje vykusį pasiruošimą dvikovai:

„Kai prasideda treniruotė, tu turi atsiriboti nuo buvimo draugais už sporto salės ribų. Kai treniruojiesi, stengiesi užmušti treniruočių partnerius. Po pratybų su vyrais, kurie yra gerokai didesni už mane, būna daug lengviau įžengti į ringą su mano dydžio varžove. Tada pajuntu, kokia esu stipri. Šiek tiek sunku kasdien ateiti ir būti prilupamai, bet, kai palieki viską, ką turi, sporto salėje, kova būna lengvesnioji dalis.“

Galiausiai, lietuviškoji MMA debiutantė patikina Kanzas Sityje (JAV) vyksiančioje kovoje padarysianti viską, kas įmanoma: „Manau, rizikinga yra save saugoti. Tikriausiai turėsi didesnius šansus pralaimėti, jei neatiduosi visko, ką turi, ir teisėjai bus prieš tave.

Jaučiuosi esanti geriausioje gyvenimo formoje ir pasiekiau ištvermės lygį, kai mano protas neleis man sustoti. Jeigu iškart nepribaigsiu varžovės, tai bus aukšto tempo jaudinanti kova. Tai bus lygBeno Hendersono diktuojamas tempas, kai jis kaunasi kaip sarginis šuo. Bet aš tikrai bandysiu užbaigti kovą anksčiau laiko."NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
durnyste...

vidma

vidma portretas
jai gimei ir laikinai isvykes tai tu tampi EMIGRANTU ( blogaja prasme zodzio) .o jai padarai kokius pasekimus tai tampi Lietuviu kilmes . Ar nebutu paprasciau apsisprest koki jus zody naudojat EMIGRANTAS AR lIETUVIU KILMES

Efka

Efka portretas
Šeip emigrantas tas kuris išvyko iš savo tėvynės.O Lietuvių kilmės, reiškia jog turi Lietuviško kraujo, o jos situacijoje, tėvai emigrantai iš Lietuvos, gyvenantys Amerikoje, ji gimus Amerikoje, todėl ji Amerikietė Lietuvių kilmės, nes kilo ne iš Lietuvos, bet nuo Lietuvos.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • „Rally Raid“ čempionatas: pirmas blynas neprisvilo
  „Rally Raid“ čempionatas: pirmas blynas neprisvilo

  Praėjusį savaitgalį Druskininkuose įvyko pirmosios Lietuvos "Rally Raid" čempionato varžybos, kuriose varžėsi ir motociklininkai. ...

 • Kauno triatlone galima dalyvauti ir nemokant plaukti?
  Kauno triatlone galima dalyvauti ir nemokant plaukti?

  Pernai Kaune surengtos pirmosios triatlono varžybos „Orion Tri-Fun“ sulaukė didžiulio susidomėjimo. Bene du šimtai dalyvių plaukė Kauno mariose, mynė dviračius ir bėgo grožėdamiesi vaizdinga Pažaislio miško parko panorama....

 • Kas išsidalins beveik 25 tūkst. eurų prizinį fondą?
  Kas išsidalins beveik 25 tūkst. eurų prizinį fondą?

  Lietuvos vyrų maratono rekordui jau daugiau nei 20 metų. Frankfurte dar 1997 metais jį pasiekė Česlovas Kundrotas (2.12:35 ). Kol kas šis laikas nepasidavė nei vienam šalies atletui. Jau šeštus metus naujo Lietuvos rekordo lau...

  1
 • Geriausi Lietuvos kovotojai jėgas suvienys turnyre Kaune
  Geriausi Lietuvos kovotojai jėgas suvienys turnyre Kaune

  Lietuvoje atgimstančio profesionalaus bokso meistrai suvienys jėgas su bušido žvaigždėmis. Tokią neįprastą sąjungą kovos menų gerbėjai išvys rugsėjo 21 d. Kaune vyksiančiame bendrame profesionalaus bokso ir bušido turnyre &bd...

  2
 • Žirgų lenktynės: 5 įdomūs faktai
  Žirgų lenktynės: 5 įdomūs faktai

  Lietuvoje ir pasaulyje prasidėjo žirgų lenktynių sezonas, kuris bus pilnas intrigos ir nenuspėjamų pergalių. Žirgų lenktynės – tai nauja unikali pramoga Lietuvoje, todėl suklusti turėtų ne tik žirgų sporto entuziastai, bet ir visi, m...

 • Smalininkuose – atkaklios kartingo lenktynininkų kovos
  Smalininkuose – atkaklios kartingo lenktynininkų kovos

  Savaitgalį netoli Jurbarko įsikūrusioje Smalininkų kartingo trasoje varžėsi gausus būrys greičiausių mūsų šalies kartingo lenktynininkų – šeštadienį, gegužės 19-ą  dieną čia vyko 2-ojo Lietuvos kartingo čempio...

 • Kauno sporto halėje – MMA kovos
  Kauno sporto halėje – MMA kovos

  Gegužės 19 d. Kauno sporto halėje vyko „King of the Cage Baltic Tour 3“ turnyras. Vakaras neapsiėjo be intriguojančių kovų: lietuvio netikėtas nokautas, fotomodelio skausmingi kojų smūgiai ir kovą nulėmęs sprando laužimas. ...

 • A. Gudžius pasiekė įspūdingą rezultatą
  A. Gudžius pasiekė įspūdingą rezultatą

  Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai laimėjo Tartu (Estija) vykusias 34-asias SELL studentų žaidynes. LSU studentai iškovojo 39 medalius, o pasaulio čempionas, LSU studentas Andrius Gudžius tapo SELL žaidynių rekordininku nusviedęs disk...

 • „Čempionų ralyje“ lietuvaičiai nusiteikė artėjančioms tarpusavio kovoms
  „Čempionų ralyje“ lietuvaičiai nusiteikė artėjančioms tarpusavio kovoms

  Savaitgalį Latvijoje vykusiame Talsio ralyje dešimtadalį visų dalyvių sudarė mūsų šalies atstovai. Lietuvaičiai čia apšilo kojas prieš artėjantį antrąjį Lietuvos ralio čempionato etapą Kelmėje, o tuo pačiu „pa...

 • A. Juškėnas: norisi didesnių iššūkių
  A. Juškėnas: norisi didesnių iššūkių

  Praėjusią savaitę Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai apgynė Lietuvos čempionų titulą. Jau aštuntasis toks trofėjus per devynis sezonus – tikra puošmena „Dragūno“ laimėjimų sąraše, nes išlaiky...

Daugiau straipsnių