Lietuvių gynybą tikrina ir japonės

Per pirmuosius du treniruočių etapus kandidatės į Lietuvos moterų krepšinio rinktinę papildė jėgų atsargas, tačiau neišvengė ir nemalonių išbandymų.

Padirbėjusios šalies pajūryje ir Druskininkuose Lietuvos krepšininkės toliau rengiasi 2011 m. Europos čempionato atrankos varžyboms – šiandien į trečiąją treniruočių stovyklą Vilniuje susirinko 16 pretendenčių į nacionalinę komandą.

– Pagrindinį dėmesį skirsime gynybai, – apie svarbiausias ekipos užduotis sostinėje interviu portalui sakė vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas.

– Treneri, kaip vertinate jau atliktą darbą, kontrolinių rungtynių rezultatus?

– Palangoje ir Druskininkuose gaivaus oro įkvėpėme iki soties. Krepšininkės atsigavo po praėjusio sezono, sukaupė šviežių jėgų. Truputį nusivyliau, kad pristigo laiko sklandžiau persikelti iš lauko į salę: vos baigę fizinio rengimo pratybas, iškart pradėjome rungtyniauti. Per greitai pasikeitė danga, todėl kai kurioms žaidėjoms suskaudo kojas, o to norėjome išvengti. Prireikė gydytojo paslaugų, nes kelios krepšininkės negalėjo visa jėga treniruotis ir žaisti. Kita vertus, rungtynės su skirtingo braižo rinktinėmis – Japonijos ir Bulgarijos – buvo naudingos. Pamatėme, ką pirmiausia reikia pagerinti per iki oficialių varžybų likusį laiką.

– Su japonėmis jau sužaidėte dvejas rungtynes ir susitiksite dar tris kartus. Ar kontroliniams mačams neatsirado pajėgių Europos ekipų?

– Taupome, todėl neplanavome vykti į užsienyje rengiamus tarptautinius turnyrus, o Japonijos komanda Lietuvoje treniruojasi savo lėšomis. Mums tereikia pasirūpinti sporto sale ir teisėjais. Be to, japonių rinktinė – specifinio stiliaus, dvikovoms su ja reikia rengtis specialiai. Mes dar per mažai dirbome su kamuoliu, vos vieną treniruotę buvome skyrę komandiniams veiksmams. Japonijos krepšininkės išsiskiria dideliu greičiu, veržlumu, staigumu, todėl jas sulaikyti galima tik sutelkus gynybą. Artimiausiu metu jai skirsime daugiausiai laiko ir jėgų. Europietiško krepšinio nepamiršime: Druskininkuose dukart sužaidėme su bulgarėmis, o pasirengimo etapą baigsime dviem draugiškomis rungtynėmis Kaune su ukrainietėmis.

– Kaip jaučiasi traumuotos puolėjos Eglė Staknevičienė, Irena Vizbarienė?

– Abiem skyrėme lengvesnį, ramesnį režimą, kad nekiltų rimtesnių sveikatos problemų. Eglė yra geros sportinės formos, veržėsi rungtyniauti ir su japonėmis, ir su bulgarėmis, tačiau nenorėjome rizikuoti. Irena pasitempė kojos sausgyslę, bet gali lengvai bėgioti, mėtyti į krepšį, tačiau visa jėga žaisti – kol kas ne. Viliamės, kad iki pirmųjų Europos čempionato atrankos rungtynių Eglė ir Irena grįš į rikiuotę.

– Dvi žaidėjos – Marina Solopova ir Giedrė Paugaitė – treniravosi su jūsų komanda, po to su jaunimo ekipa ir išvyko į Europos čempionatą. Ar vėl kviesite šias krepšininkes į savo rinktinę?

– Marina gerai užsirekomendavo, ji puikiai supranta visas užduotis, sėkmingai sužaidė draugiškas rungtynes. M.Solopova reikalinga abiem rinktinėms. Tačiau jai šie metai – paskutiniai jaunimo ekipoje, todėl būtų buvę neetiška kurti kažkokius barjerus. Tikiuosi, kad Marina nepervargs Europos jaunimo čempionate, nors ir mes jai neliepsime rungtyniauti po 40 minučių. Gali būti, kad Marina, kaip ir Giedrė, žais tik kai kuriuos atrankos etapo mačus.

– Kokių naujienų yra iš būsimųjų varžovių – Olandijos, Kroatijos, Belgijos, Italijos komandų – stovyklų?

– Esame užmetę tinklus ir nuolat juos tikriname. Pasikliaujame kolegomis, pažadėjusiais atsiųsti naujausių vaizdo įrašų, tačiau kol kas mūsų tinklai tušti. Manau, kad kitą savaitę jau trauksime šiokį tokį laimikį. Mažiausiai informacijos turime apie Olandijos ekipą.

Kandidatės į rinktinę:

Rima Valentienė (gim. 1978 m., ūgis 170 cm), Aušra Bimbaitė (1982 m., 179 cm), Sandra Linkevičienė (1982 m., 176 cm), Milda Sauliūtė (1981 m., 175 cm), Greta Lukšytė (1987 m., 176 cm), Marina Solopova (1990 m., 180 cm), Daina Staugaitienė (1980 m., 182 cm), Agnė Abromaitė (1979 m., 189 cm), Eglė Staknevičienė (1985 m., 190 cm), Indrė Dudėnaitė (1988 m., 184 cm), Lina Aglinskaitė (1987 m., 182 cm), Giedrė Paugaitė (1990 m., 193 cm), Irena Vizbarienė (1977 m., 196 cm), Gintarė Petronytė (1989 m., 196 cm), Vaida Sipavičiūtė (1985 m., 193 cm), Kamilė Nacickaitė (1989 m., 174 cm).

Kontrolinės rungtynės:

Liepos 8 d. Druskininkuose – su Japonija (84:108), 9 d. ten pat – su Bulgarija (85:49), 10 d. ten pat – su Bulgarija (65:52), 11 d. ten pat – su Japonija (67:102), 16 d. 19 val. Panevėžyje, „Cido“ arenoje – su Japonija, 17 d. 12 val. ten pat – su Japonija, 18 d. 19 val. Vilniuje, „Lietuvos ryto“ arenoje – su Japonija, 27 d. 19 val. Kauno sporto halėje – su Ukraina, 28 d. 19 val. ten pat – su Ukraina.


Šiame straipsnyje: Paulauskasmoterųrinktinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių