Lietuviai užtikrintai žengė į jaunių pirmenybių pusfinalį (komentarai)

Graikiškas riešutas nepasirodė pernelyg kietas Lietuvos jaunių (iki 18 metų) krepšinio rinktinei, laimėjusiai Europos čempionato ketvirtfinalį 84:51.

Patikimą gynybą pademonstravę lietuviai, kurie vieninteliai vis dar nėra patyrę pralaimėjimo kartėlio, šeštadienį pirmenybių Vilniuje pusfinalyje kausis su Serbijos krepšininkais.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys. Po pirmųjų sėkmingų atakų lietuviai išsiveržė į priekį 4:0. 3 min. graikai baudų metimais išlygino rezultatą - 5:5. Dar po minutės svečiai jau turėjo persvarą savo rankose. Po keitimo pasirodęs Deividas Pukis tritaškiu sugrąžino pranašumą lietuviams - 11:10. Jonas Valančiūnas Graikijos komandos lyderiui Linui Chrysikopoului "išrašė" įspūdingą bloką, bet klaidos puolime neleido Lietuvos ekipai ilgai pirmauti. Kova taškas į tašką pirmajame kėlinyje baigėsi šeimininkams palankesniu rezultatu 19:16.

Antrasis kėlinys. Po Edgaro Ulanovo tolimo šūvio lietuviai kiek atitolo nuo varžovų - 24:16. Keli Lietuvos komandos metimai skriejo pro šalį, tačiau Kazio Maksvyčio auklėtinius gelbėjo patikima gynyba. Po gražaus perdavimo du taškus pelnė į baudos aikštelę įkirtęs Dovydas Redikas, puikų prasiveržimą atliko E.Ulanovas, ir lietuviai pirmavo jau 30:20. Graikijos puolimas treneriams leidus atsikvėpti L.Chrysikopoului akivaizdžiai strigo. 18 min. Lietuvos rinktinės persvara buvo 35:22, o pirmąją mačo pusę ji laimėjo 42:26.

Trečiasis kėlinys. Lietuviai dar labiau padidino savo pranašumą, bet 5 taškus be atsako pelnę graikai sumažino jį iki 52:36. Galingas Ž.Skučo reidas po krepšiu ir tolimas D.Pukio metimas 28 min. privertė graikus prašyti minutės pertraukėlės - 57:38. Dvi D.Pukio sėkmingos atakos iš eilės suteikė Lietuvos komandai 23 taškų persvarą, o prieš paskutinįjį ketvirtį lietuviai jau triuškino oponentus 67:42.

Ketvirtasis kėlinys. Lietuviai ir mačui artėjant link pabaigos nemažino apsukų. Po Tautvydo Sabonio dvitaškio 32 min. rezultatas buvo 69:42, dar vieną dvitaškį pridėjo Rolandas Jakštas. K.Maksvytis leido pažaisti atsarginiams krepšininkams, tik 36 min. į aikštę grįžo ilgokai ant suolelio pasėdėjęs J.Valančiūnas. Individualų meistriškumą toliau demonstravo L.Chrysikopoulas, bet lietuviai mačo kontrolę tvirtai laikė savo rankose - 74:51. Graikus Lietuvos komanda sudorojo rezultatu 84:51 ir kovą dėl medalių pratęs šeštadienį pusfinalyje. Žiūrovai šeimininkams rungtynių pabaigoje plojo atsistoję ir skandavo "ačiū, ačiū".