Lietuviai neprilygo amerikiečiams

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį Makao (Kinija) žaidė draugiškas rungtynes su JAV krepšininkais. Mačą amerikiečiai laimėjo 120:84 (31:15, 25:24, 35:27, 29:18).

Pirmajame kėlinyje lietuviai pateko į nokdauną, kai per kelias minutes amerikiečiai išsiveržė į priekį 14:2. Jie ir toliau demonstravo akivaizdų pranašumą, o kėlinį laimėjo 31:15. Po antrojo kėlinio amerikiečiai pirmavo 56:39. Nors lietuviai antrame ketvirtyje atakavo taikliau, tačiau amerikiečiai ir toliau lengvai įveikdavo lietuvių gynybą. Pirmoje rungtynių pusėje amerikiečiams daugiausia taškų (15) pelnė Dwightas Howardas. Lietuviams 8 taškus įmetė Robertas Javtokas, po 5 - Ramūnas Šiškauskas ir Šarūnas Jasikevičius.

Trečiojo kėlinio pradžioje tritaškį pataikė Kšystofas Lavrinovičius, du tritaškius iš eilės pelnė Rimantas Kaukėnas, ir lietuviai priartėjo iki 48:59. Netrukus tritaškį dar pataikė ir Šarūnas Jasikevičius (52:61). Tačiau po kelių lietuvių klaidų varžovai vėl nutolo (75:55, 91:66). Ketvirtasis kėlinys jau buvo tik formalumas.

Ankstesnės rungtynės

Iki šiol su iš NBA profesionalų sudaryta JAV rinktine lietuviai žaidė 6 kartus ir iškovojo vienintelę pergalę.

1992 metais Barselonos olimpinėse žaidynėse pusfinalyje Arvydo Sabonio ir Šarūno Marčiulionio vedama Lietuvos rinktinė „Svajonių komandai" pralaimėjo 51 taško skirtumu (76:127).

Po ketverių metų Atlantos olimpiadoje  lietuviai žaidė sėkmingiau ir pralaimėjo tik 22 taškais (82:104).

2000 metais Sidnėjuje Lietuvos grupėje po atkaklios kovos JAV rinktinei pralaimėjo 76:85, o pusfinalyje tik netaiklus Šarūno Jasikevičiaus metimas paskutinę mačo sekundę leido amerikiečiams laimėti 85:83.

Atėnų olimpiadoje Lietuvos rinktinė šventė istorinę pergalę 94:90. Tačiau mače dėl trečiosios vietos pergalę šventė amerikiečiai 104:96.