Lietuviai nepasipriešino australams

Paskutinės olimpinio krepšinio turnyro A grupės rungtynės Lietuvos rinktinei tapo 40 minučių trunkančiu košmaru. Nors dvikova nieko nebelėmė abiem komandoms, australai 106:75 (28:14, 27:15, 20:22, 31:24) sumindė lietuvius ir iškovojo trečią pergalę turnyre.

Australai per pirmą rungtynių dalį pataikė 10 tritaškių, o iš viso per rungtynes tikslą pasiekė 16 iš 25 jų tolimų metimų. Antroje dvikovos dalyje šiuos metimus australai dažnai mesdavo būdami visiškai laisvi.

Lietuviai be to suklydo 23 kartus, patys perimdami vos 4 kamuolius.

Lietuviai pirmavo 6:4, kai pasipylė australų tritaškis bombos. Keturi jų tritaškiai inicijavo spurtą 22:2 ir švieslentėje nė nesibaigus pirmam kėliniui degė triuškinami skaičiai - 26:8.

Į aikštę įėję Linas Kleiza ir Simas Jasaitis kiek pagyvino puolimą ir pasibaigus pirmam ketvirčiui australų persvara sumenko iki 14 (14:28).

Sėkmingą atkarpą lietuviai tęsė ir antro kėlinio pradžioje. Po Kleizos ir Jasaičio tritaškių varžovų pranašumas ištirpo iki 6 taškų - 27:33.

Bet tada lietuvių puolimas penkioms minutėms visiškai užšalo. Australai be atsako pelnė 19 taškų, pataikydami 4 tritaškius iš eilės ir skirtumas pašoko iki 52:27.  Lietuvių taškų badą nutraukė Ramūnas Šiškauskas, pataikęs dvi baudas, bet Bradas Newley prieš ilgąją pertrauką smeigė dar vieną tolimą vinį - 55:29.

Trečias kėlinys prasidėjo dar vienu australų tritaškiu - trečią savo tolimą metimą pataikė 212 cm ūgio vidurio puolėjas Andrew Bogutas.

Skirtumas visą trečią kėlinį viršijo 20 taškų, o ketvirtajame pasiekė net 30 taškų ribą - 84:54.