Lietuviai lengvosios atletikos čempionate liko dvidešimti

Suomijos sostinėje sekmadienį išdalinti paskutiniai dvylika Europos lengvosios atletikos čempionato medalių komplektų.

Medalių dalybose jau nedalyvavusi Lietuvos rinktinė šiose pirmenybėse iškovojo vieną sidabro (Raivydas Stanys - aukštis) ir vieną bronzos (Lina Grinčikaitė - 100 m) apdovanojimą ir medalių lentelėje su Serbijos ekipa pasidalijo dvidešimtąją poziciją.

Nugalėtoja bendroje įskaitoje tapo net 7 medalius paskutinę varžybų dieną iškovojusi Vokietijos komanda. Iš viso iškovoję 6 aukso, 6 sidabro ir 4 bronzos medalius Vokietijos atletai aplenkė ilgai pirmavusią bei į antrą vietą nukritusią Rusijos rinktinę, kurios sąskaitoje 5 aukso, 4 sidabro ir 6 bronzos apdovanojimai.

Trečią vietą medalių lentelėje užėmė Prancūzijos lengvaatlečiai, laimėję 5 aukso, 4 sidabro bei 5 bronzos apdovanojimus.

Absoliučiai daugiausiai medalių - 17 - iškovoję Ukrainos atletai liko ketvirtojoje pozicijoje, nes jų sąskaitoje mažiau aukščiausios prabos apdovanojimų - 4 aukso, 7 sidabro ir 6 bronzos.

Iš viso medalius Senojo žemyno pirmenybėse iškovojo 27 šalių sportininkai (vieta, komanda, auksas, sidabras, bronza, viso):

Kęstas portretas
Manau, kad reiktų papildyti, nes kitaip susidarytų iškreiptas vaizdas. Europos čempionate 2012 dalyvavo virš 1000 atletų prieš tai į vykdžiusių atrankos savo rungtyje nustatytus normatyvus suteikiančius teisę dalyvauti. Tai geriausi Europos atletikos federacijos (50 narių) lengvaatlečiai, kurių dauguma buvo besirengiantys dalyvauti Londone vyksiančioje olimpiadoje iš 46 valstybių. Tarp jų 27 valstybių atletai iškovojo medalių, o 35 valstybių atletai pateko į savo rungties aštuntukus. Likusių 11 valstybių atletai, nei medalių, nei į savo rungties 8-tukus nepateko. Tad Europos čempionatas - didelis ir prestižinis sporto renginys , kuriame dalyvauja geriausi Europos sportininkai. Tad reikia pasakyti, kad 20 vietą Lietuva užėmė ne tarp 27, o tarp 46 dalyvavusių valstybių. Tad nėra taip blogai.