Lietuviai įveikė kinus

Olimpiniame krepšinio turnyro ketvirtfinalyje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė rezultatu 94:68 (19:17, 22:13, 29:23, 24:15) įveikė Kinijos krepšininkus ir pateko į pusfinalį, kuriame susitiks su Ispanija.

Mūsiškiai neturėjo vargo su Jono Kazlausko treniruojama turnyro šeimininke Kinijos komanda.

Rungtynės prasidėjo nedideliu tempu. Iš žaidimo buvo visiškai išjungtas Kinijos rinktinės lyderis Y.Mingas, o dvi kontratakas surengė R.Kaukėnas su Š.Jasikevičiumi. Rezultatas išliko apylygis, bet R.Šiškauskas, o po to Š.Jasikevičius pataikė po tritaškį ir išvedė Lietuvos komandą į priekį 12:6.

Tačiau penkios nesėkmingos mūsiškių atakos ir kinai spurtavo 9:0 bei išsiveržė į priekį 15:12. Lietuviai mėgino naudotis kontratakomis, tačiau didžiausia problema pirmajame kėlinuke - netaiklūs metimai. Dažnai iš patogių situacijų atakavę mūsiškiai prametė po 4 tritaškius ir dvitaškius, tačiau paskutinę ketvirčio sekundę R.Šiškausko tolimas metimas buvo tikslus ir lietuviai susigrąžino pranašumą - 19:17.

Antrajame kėlinuke užsivedę lietuviai sėkmingai apsigynė ir po L.Kleizos dvitaškio padidino persvarą iki 5 taškų - 25:20. Nors lietuvių tolimi metimai ir toliau dažnai skriejo pro šalį, kur kas geresnė gynyba leido didinti skirtumą. Po Š.Jasikevičiaus tritaškio antroje kėlinuko pusėje Lietuvos pranašumas pasiekė 8 taškus (32:24).

Po minutės pertraukėlės kinams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 4 taškų (28:32), bet lietuviai puikiai gynėsi, priversdavo oponentus klysti ir prieš pat kėlinuko pabaigą įgijo dviženklį skirtumą - 38:28. Paskutinėmis kėlinuko sekundėmis R.Šiškauskas dar įsūdė tritaškį ir po dviejų kėlinukų Lietuva pirmauja 41:30.
Antrąją rungtynių dalį kinai pradėjo keturiais tiksliais Y.Mingo baudos metimais, o lietuvių puolimas kiek strigo. Tačiau įsimėtė K.Lavrinovičius, pataikęs du dvitaškius, o Š.Jasikevičius pridėjo tritaškį ir mūsiškiai padidino persvarą iki 12 taškų - 48:36.

Ir toliau sėkmingai gynyboje besitvarkę lietuviai pamažu didino persvarą ir po R.Kaukėno bei L.Kleizos tritaškių Lietuvos rinktinės pranašumas pasiekė 16 taškų - 58:42. Kinų deficitą mažino 9 baudų metimus iš tiek pat bandymų pataikęs Y.Mingas, tačiau lietuviams pavyko išlaikyti dviženklį skirtumą, o paskutinėmis sekundėmis Š.Jasikevičius įmetė tritaškį ir prieš lemiamą kėlinuką mūsiškiai pirmavo 70:53.

Ketvirtajame kėlinuke Lietuvos krepšininkai tik didino persvarą ir nepaliko kinams jokių vilčių. Po sėkmingų tolimų metimų mūsiškių pranašumas buvo išaugęs iki 28 taškų - 84:56. Dvikovos pabaigoje į aikštelę išbėgo M.Prekevičius, J.Mačiulis ir D.Lavrinovičius - krepšininkai, kurie olimpiadoje rungtyniauja kur kas mažiau. Lietuva iškovojo pergalę rezultatu 94:68.