Lietuvės prestižinio turnyro atrankoje liko antros

Lietuvos šešiolikmečių merginų teniso rinktinė, iškovojusi vieną iš dviejų kelialapių į Europos teniso asociacijos (Tennis Europe) „Winter Cups by Head“ turnyrą - neoficialų komandinį Europos čempionatą - atrankos turnyre Prancūzijoje užėmė antrąją vietą.

Aštuonių ekipų varžybų finale jaunosios Lietuvos tenisininkės, vadovaujamos trenerio Arūno Balžeko, 1:2 pralaimėjo nugalėtoja tapusiai Rumunijos bendraamžių ekipai.

Akvilė Paražinskaitė 4:6, 2:6 turėjo pripažinti Andreos Gradinaru Fometescu pranašumą, Ioana Loredana Rosca 6:2, 6:3 sutriuškino Justiną Mikulskytę, o pastarosios ir A. Paražinskaitės duetas 6:7 (2:7), 6:1, 6:3 privertė pasiduoti A. Gradinaru Fometescu poroje su I. Loredana Rosca.

Trečioji vieta šiame turnyre atiteko korto šeimininkėms, kurios finale 2:1 privertė pasiduoti jaunąsias Italijos tenisininkes.

Iškovoti kelialapio į finalinį pirmenybių etapą nepavyko Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinei. Šiaulių teniso mokyklos trenerio Šarūno Kulnio vadovaujami lietuviai Šolė mieste pasibaigusiame aštuonių ekipų atrankos turnyre liko treti, sekmadienį 2:1 įveikę Vengrijos ekipą.

Almantas Oželis 6:2, 6:4 nugalėjo Richardą Farkašą, Mantas Bugailiškis 6:4, 6:1 nugalėjo Andre Biro, o A. Oželio ir Luko Žviko duetas 4:6, 2:6 pralaimėjo R. Farkašui poroje su Davidu Szintai.

Vaikinų atrankos turnyre triumfavo korto šeimininkai, finale 2:1 privertę pasiduoti jaunuosius Rusijos tenisininkus.

Šiame straipsnyje: Lietuvos U-16 teniso rinktinė