Lietuvės išvargo pergalę prieš brites

Lenkijoje tęsiasi 2011-ųjų metų Europos moterų krepšinio čempionato finalinis etapas.

Šiandien Bydgoščiuje antrojo etapo E grupės varžybas pradėjo Algirdo Paulausko vadovaujama Lietuvos rinktinė. Mūsų komandos varžovė - Didžiosios Britanijos rinktinė.

Nors mūsiškės buvo laikomos aiškiomis šių rungtynių favoritėmis, dėl pergalės reikėjo labai pavargti. Pergalę 64:63 lėmė tik pačioje rungtynių pabaigoje sužaista sėkminga atkarpa. Visų rungtynių metu mūsiškės atrodė blankiai, žaidė susikausčiusios.

E grupės varžybose lietuvės startavo su dviem įskaitinėmis pergalėmis prieš Rusiją ir Turkiją, tuo tarpu bričių kraitis buvo tuščias. Po šios pergalės mūsiškės praktiškai užsitikrino vietą čempionato ketvirtfinalyje.

Lietuvės pradėjo dvikovą rezultatyviomis atakomis. Taikliai varžovių krepšį atakavo Agnė Abromaitė ir Aušra Bimbaitė. Tačiau bričių iš vėžių tai neišmušė. Po J.Page tritaškio Didžiosios Britanijos ekipa net buvo išsiveržusi į priekį 5:4, tačiau netrukus sekė trys taiklios mūsiškių atakos ir lietuvaitės įgijo penkių taškų persvarą - 10:5.

Lietuvaitės kelis kartus vis bandė pabėgti nuo savo varžovių, tačiau britėms vis pavykdavo atsitiesti. Lietuvos rinktinė vis dažniau stengėsi išnaudoti savo aukštaūgių pranašumą.

Po pirmo kėlinio - lietuvių persvara 16:15.

Antrasis kėlinys vėl vyko panašiai. Lietuvės tikrai nedemonstravo gero žaidimo, tačiau persvarą išlaikyti pavyko. Kėlinio viduryje britės rezultatą išlygino - 28:28.

Kėlinio pabaigoje lietuvių atakos pradėjo strigti. Komandos ilsėtis išėjo britėms pirmaujant 32:30.

Pirmos rungtynių pusės akcentai: rezultatyviausiai Lietuvos komandos gretose žaidė Aušra Bimbaitė (7 taškai), Gintarė Petronytė ir Marina Solopova (po 6). Didžiosios Britanijos sudėtyje išsiskyrė J.Page (8 taškai) , J.Leedham ir K.Butler (po7).

Trečią kėlinį sėkmingiau pradėjo britės. Lietuvėms niekaip nepavyko sustabdyti greitų varžovių atakų ir sužaidus keturias minutes Didžioji Britanija įgijo 4 taškų persvarą - 40:34.

Po Rimos Valentienės tritaškio lietuvėms buvo pavykę rezultatą persverti 46:45, tačiau netrukus britės vėl šoktelėjo į priekį.

Po trijų kėlinių britės pirmavo - 49:48.

Lietuvių problemos nesibaigė ir per paskutinį ketvirtį. Dažnos klaidos, prasta gynyba bei  sėkmė lydėjusi brites lėmė tai, kad įpusėjus kėliniui varžovės pirmavo 61:55.

Mūsiškes paskui save traukė tik Aušra Bimbaitė. Kitos Lietuvos rinktinės žaidėjos atrodė susikausčiusios.

Prasidėjus paskutinei minutei britės turėjo vieno taško persvarą, tačiau Eglė Šulčiūtė dviem baudų metimais po labai ilgos pertraukos sugrąžino lietuvėms pranašumą 64:63.

Per likusį laiką lietuvės atkovojo kamuolį, S.Linkevičienė prametė abi baudas, tačiau pati sugebėjo ištaisyti savo klaidą, perėmusi kamuolį. Taško persvarą mūsiškėms pavyko išsaugoti.

Lietuvės išvargo sunkią pergalę 64:63.

Rezultatyviausios žaidėjos:

Lietuva: A.Bimbaitė 16 (dvitaškiai 6/11, tritaškiai 1/6), S.Linkevičienė 14 (7 atk. kam.), E.Šulčiūtė 9, G.Petronytė 8, M.Solopova ir R.Valentienė - po 6, A.Abromaitė 4, G.Paugaitė 1.

Didžioji Britanija: J.Page 19 (7 atk. kam.), J.Leedham 14, K.Butler 11, N.Stafford 9.