Lietuvės Europos čempionate patyrė pirmąją nesėkmę

Lenkijoje tęsiasi 2011-ųjų metų Europos moterų krepšinio čempionatas. Šiandien Bydgoščiaus mieste trečiąsias A grupės rungtynes Algirdo Paulausko auklėtinės žaidė su Slovakijos rinktine.

Kad ir kaip būtų pasibaigusios šios rungtynės, permainų turnyro lentelėje jos neatnešė. Pirmas dvi rungtynes laimėjusios lietuvės dar prieš šiandienos dvikovą užsitikrino pirmąją vietą, o abu kartus suklupusios slovakės priverstos tenkintis ketvirtąją pozicija.

Motyvacijos mūsiškėms akivaizdžiai pritrūko. Nerezultatyviose ir gausybe klaidų pasižymėjusiose rungtynėse lietuvaitės buvo priverstos pripažinti varžovių pranašumą 46:57.

Kaip bebūtų, mūsiškės į kitą etapą žengia turėdamos du įskaitinius taškus, iškovotus po pergalių prieš turkes ir ruses.

Lietuvės šias rungtynes pradėjo tokia startine sudėtimi: R.Valentienė, A.Bimbaitė, S.Linkevičienė, V.Sipavičiūtė, G.Petronytė. Slovakijos startinė sudėtis: L.Kupcikova, K.Tetemondova, G.Kubatova, R.Vynuchalova, E.Lawless.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo slovakės - tritaškį pataikė K.Tetemondova, tačiau mūsiškes vėl į priekį vedė S.Linkevičienė.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis mūsiškėms niekaip nesisekė stabdyti greitų slovakių atakų. Mūsiškės dažnai klysdavo pradinėse atakos stadijose, taip ir nesugebėdamos atlikti metimų į krepšį.

Jau pirmajame kėlinyje slovakės susikrovė 10 taškų persvarą (18:8).

Taškų "badas" mūsiškių žaidime buvo juntamas ir antrajame kėlinyje. Per pirmas 5 ketvirčio minutes mūsiškės nebuvo pelnę nei vieno taško.

"Sausrą" tritaškių nutraukė M.Solopova, tačiau rungtynių vadžias savo rankose ir toliau tvirtai laikė slovakės - 25:12.

Antrąjį kėlinį taikliu tritaškiu užbaigė Rima Valentienė, tačiau komandos išėjo ilsėtis Slovakijai turint apčiuopiamą 14 taškų persvarą - 31:17.

Pirmosios rungtynių pusės akcentai: rezultatyviausiai mūsų komandoje iki pertraukos žaidė S.Linkevičienė (5 taškai), M.Solopova, R.Valentienė ir V.Sipavičiūtė surinko po 3. Slovakijos komandoje rezultatyviausiai žaidė 9 taškus įmetusi L.Kupcikova, po 5 pridėjo K.Tetemondova ir A.Jurcenkova.

Po pertraukos vaizdas aikštėje mažai pasikeitė. Slovakės ir toliau didino persvarą (38:20). Kėlinio viduryje mūsiškėms bent kiek pavyko atsitiesti. Po R.Valentienės tritaškio mūsiškių deficitas sumažėjo iki 11 taškų - 27:38.

Ketvirtą kėlinuką sėkmingiau pradėjo lietuvės. Po laimėtos atkarpos 9:0 slovakių pranašumas buvo sumažėjęs iki 5 taškų (41:46), tačiau vėliau sekė varžovių tritaškis ir mūsiškės pasivyti savo priešininkių jau neįstengė.

Lietuva šiame Europos čempionate patyrė pirmąją nesėkmę 46:57.

Rezultatyviausios žaidėjos:

Lietuva: Marina Solopova 14, Vaida Sipavičiūtė 7, Rima Valentienė 6, Giedrė Paugaitė 5 (6 atk. kam.), Sandra Linkevičienė 5, Agnė Abromaitė 4, Eglė Šulčiūtė 2, Gabrielė Gutkauskaitė 2, Gintarė Petronytė 1.

Slovakija: Lucia Kupcikova 18, Romana Vynuchalova 10, Darina Misurova 8.