Lietuvėms - pasaulio čempionato sidabras ir bronza (papildyta 22.15 val.)

Per pirmąją Kopenhagoje (Danija) prasidėjusio pasaulio dviračių treko čempionato dieną Lietuvos sportininkės iškovojo du medalius.

500 m atskiro starto lenktynėse pasaulio rekordininkė Simona Krupeckaitė pelnė sidabrą - 33,462 sek. Planetos čempione tapo australė Anna Meares - 33,381 sek. Trečiąją vietą užėmė baltarusė Olga Panarina - 33,779 sek. Gintarė Gaivenytė liko 18-oji - 35,603 sek.

Moterų 3 km asmeninių persekiojimo lenktynėse jėgas išmėgino trys Lietuvos dviratininkės. Atrankos varžybose Vilija Sereikaitė užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvė distanciją įveikė per 3 min. 31,905 sek. (vid. greitis - 50,966 km/h). Aušrinė Trebaitė buvo 18-oji (3 min. 45,286 sek.), o Vaida Pikauskaitė - 19-oji (3 min. 45,782 sek.).

Dvikovoje dėl bronzos medalio V.Sereikaitė kovojo su antrąją vietą per atrankos varžybas užėmusia Naujosios Zelandijos atstove Alison Shanks (3 min. 31,259 sek.). Lietuvė įveikė varžovę. V.Sereikaitės rezultatas važiavime dėl 3-iosios vietos - 3 min. 32,085 sek., A.Shanks - 3 min. 32,733 sek.

Greičiausia per atrankos varžybas važiavo amerikietė Sarah Hammer - 3 min. 27,826 sek. Antrąją vietą užėmė britė Wendy Houvenaghel - 3 min. 30,377 sek. Šios sportininkės kovojo dėl aukso medalio. Nugalėjo S.Hammer, jos rezultatas finale - 3 min. 28,601 sek. W.Houvenghel rezultatas - 3 min. 32,496 sek.

Šiame straipsnyje: KrupeckaitėSereikaitė