Lietuva Kauno arenoje nukovė Europos čempionus

Naujutėlaitėje Kauno „Žalgirio“ arenoje buvo žaidžiamos pirmosios oficialios rungtynės. Draugiškame susitikime susitiko Lietuvos ir Ispanijos rinktinės.

Po iškilmingos kultūrinės programos ir sveikinimo kalbų arenos parketą išbandė ir krepšininkai.

Lietuviai iškovojo pergalę 88:76 ir padovanojo gražią šventę sausakimšai areną užpildžiusiai sirgalių miniai.

Lietuvos treneriai šiam mačui registravo 13 krepšininkų. Šių rungtynių nežaidė Kšyštofas Lavrinovičius.

Prieš rungtynes buvo pagerbti šią vasarą Europos neįgaliųjų krepšinio čempionato D diviziono nugalėtojais tapę Lietuvos krepšininkai.

Lietuvos startinė sudėtis: Rimantas Kaukėnas, Mantas Kalnietis, Darius Songaila, Simas Jasaitis, Robertas Javtokas.

Pirmąjį tašką baudos metimu pelnė Simas Jasaitis. Simas Pirmasis arenoje pelnė ir tolimą tritaškį metimą. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai sėkmingai pradėjo susitikimą ir labai greitai susikrovė 9 taškų persvarą - 13:4.

Kėliniui net neįpusėjus naujojoje arenoje "nuvilnija" pirmoji banga.

Lietuviams ir toliau pavyko išlaikyti iniciatyvą - 17:10. Ispanai rungtynių pradžioje kiek lėtoki, tuo tarpu audringai palaikomi mūsiškiai - tarsi "ant sparnų".

Kėlinio antroje pusėje Europos čempionai atsigavo. Po Ricky Rubio keturių taiklių baudų metimų 23:19, tačiau per likusias kelias sekundes Martynas Pocius prasiveržia per visą aikštę, atiduoda kamuolį Jonui Valančiūnui, o šis "kala" iš viršaus. Po pirmo kėlinio lietuviai priekyje - 25:19.

Antrojo kėlinuko pradžia vėl sėkmingesnė mūsiškiams. Po Simo Jasaičio ir Manto Kalniečio tolimų "bombų" - 37:26. Paulius Jankūnas taip pat neatsilieka - trys taškai ir lietuviai įgyja rekordinį 14 taškų pranašumą - 40:26.

K.Kemzūros vadovaujama komanda apsukų ir toliau nemažina. Po Šarūno Jasikevičiaus taiklaus metimo iš po krepšio - 48:31.

Ispanai pradeda nervintis ir vis dažniau jų žvaigždės apeliuoja į teisėjus.

Po dviejų kėlinių - apčiuopiamas lietuvių pranašumas 50:33.

Pirmosio rungtynių pusės akcentai: rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose per pirmuosius du kėlinius žaidė 11 taškų surinkęs Mantas Kalnietis, 8 pridėjo Simas Jasaitis, po 6 surinko Šarūnas Jasikevičius ir Robertas Javtokas.

Ispanijos komandoje išsiskyrė 9 taškus įmetęs Marcas Gasolis.

Trečiojo kėlinio pradžioje traumą patyrė Robertas Javtokas. Vidurio puolėjas patyrė traumą ir susiėmęs už  rankos buvo priverstas palikti areną. Pirminė diagnozė - išnirusi alkūnė.

Sergio Scariolo auklėtiniai po pertraukos susgribo ir pradėjo mažinti persvarą 49:59.

Komandos kapitonas Robertas Javtokas grįžo ant atsarginių žaidėjų suolelio, tačiau ispanai ir toliau pavojingai artėjo link lietuvių. Po trijų kėlinio - gerokai aptirpusi mūsiškių persvara 65:58.

Vis dėlto lemiamame ketvirtyje mūsiškiai susitelkė. Jono Valančiūno taiklus metimas iš vidutinio nuotolio bei Šarūno Jasikevičiaus tritaškis ir persvara vėl saugesnė - 74:62.

Lemiamomis akimirkomis - kvapą gniaužiančios akimirkos. Po Jono Valančiūno tailaus baudos metimo -  84:74.

Lietuviai parsveraą išsaugojo ir iškovojo įtikinamą pergalę 88:76.

Rengdamiesi Lietuvoje vyksiančioms Senojo kontinento pirmenybėms ispanai kontrolinių varžybų cikle buvo nesuklupę nė karto. Sergio Scariolo auklėtiniai 90:78 įveikė lietuvius, 76:53 sutriuškino prancūzus ir nesuteikė jokių vilčių bulgarams - 96:59.

Kęstučio Kemzūros vadovaujamai komandai šis kontrolinis mačas buvo penktas. Lietuviai 94:73 įveikė čekus, tačiau suklupo prieš slovėnus (70:72), rusus (76:91) bei tuos pačius ispanus.