L.Grigelis suklupo Australijos čempionato atrankoje

Nepavyko iškovoti pergalės debiutiniame „Didžiojo kirčio“ serijos turnyre - atvirajame Australijos teniso čempionate - 20-mečiui Laurynui Grigeliui.

197-ąją vietą ATP reitinge užimantis lietuvis trečiadienį pirmajame kvalifikacinių vyrų vienetų varžybų mače trijų setų kovoje 7:5, 3:6, 2:6 nusileido 26-erių metų rusui Konstantinui Kravčiukui, kuris pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge yra 185-as.

Nesėkmę patyręs L. Grigelis tenkinosi 2860 Australijos dolerių čekiu, o 8 ATP reitingo taškus ir 2860 dolerių užsitikrinęs K. Kravčiukas antrajame rate susitiks su susitiks su 14-uoju pagal skirstymą atrankoje 26-erių metų italu Simone Bolelliu (ATP-134), kuris 4:6, 7:6 (7:5), 6:4 privertė pasiduoti 29-erių metų šveicarą Michaeliį Lammerą (ATP-249).

Sėkmingai pirmąjį kvalifikacijos ratą įveikė tryliktąjį reitingą atrankoje turintis 21-erių metų Ričardas Berankis. Pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge 132-ą vietą užimantis lietuvis trečiadienį per 69 minutes 6:4, 6:4 nugalėjo 260-ąją pasaulio raketę 25-erių metų prancūzą Fabrice'ą Martiną bei užsitikrino 8 ATP reitingo taškus ir 2860 Australijos dolerių čekį.

R. Berankio varžovu antrajame kvalifikacijos rate bus 24-ejų metų ispanas Roberto Bautista-Aguto (ATP-175), kuris pirmojo rato mače tokių pačiu rezultatu - 6:4, 6:4 - per 1 valandą ir 43 minutes įveikė vienmetį korto šeimininką Michaelą Looką (ATP-339).

Bendrą atvirojo Australijos teniso čempionato prizų fondą sudaro 25 milijonai Australijos dolerių, o vyrų ir moterų vienetų turnyrų nugalėtojams atiteks po 2,3 mln. dolerių čekis bei 2000 ATP arba WTA reitingo taškų.

Šiame straipsnyje: Laurynas GrigelisATP