Lenktynininkas S. Juodviršis treniravosi su legendiniu M. Schumacheriu

Italijos „La Conca“ trasoje po žiemos pertraukos prasidėjo naujas WSK („World Series Karting“) Masters serijos čempionatas, kuriame varžėsi ir lietuvis Simas Juodviršis.

Šios varžybos vadinamos neoficialiu pasiruošimu pasaulio kartingo čempionatui, nes čia suvažiuoja stipriausi pasaulio kartingo lenktynininkai.

Prieš savaitę legendinis „Formulės 1“ Vokietijos lenktynininkas Michaelis Schumacheris treniravosi Lonato trasoje. Tuo pat metu joje treniravosi ir Italijos „Energy Corse Srl“ komanda, kurios gretose važiuoja lietuvis S.Juodviršis.

Mat nuo šių metų pasikeitė kartingų techninis reglamentas, buvo patobulinti varikliai, jie tapo galingesni ir greitesni, todėl komandos lenktynininkams teko iš naujo reguliuoti kartingą ir prisitaikyti prie pakitusios technikos.

„Persimečiau su Šumiu keletu žodžių, jis gan draugiškas ir mielai bendrauja su mumis. Michaelis gerai pažįsta mūsų komandą, todėl ir treniravomės kartu. Teko net šiek tiek palenktyniauti su juo trasoje“, - pasakojo S.Juodviršis.

Praėjusią savaitę M.Schumacheris pareiškė, kad ketina dalyvauti pasaulio kartingų čempionate. Štai ir šį savaitgalį vykusių varžybų metu jis ir vėl treniravosi su lenktynių dalyviais, tačiau varžybose nedalyvavo.

Šį savaitgalį vykusios „WSK Masters“ varžybos - pirmos S.Juodviršiui, todėl komanda aukščiausių tikslų nekėlė. KZ2 klasėje, kurioje lenktyniauja lietuvis, užsiregistravo 33 dalyviai, tarp kurių - žymaus F-1 lenktynininko olando Joso Verstapeno sūnus Maxas. Po praėjusio nesėkmingo sezono olandas pagaliau laimėjo abu finalus ir laimėjo pirmąjį etapą.

Tuo tarpu Lietuvos atstovui sekėsi ne taip gerai. Kvalifikacinėje sesijoje jis parodė tik devynioliktą laiką.

Tačiau kvalifikaciniuose važiavimuose prieš pirmą finalą S.Juodviršis greitėjo: pirmajame važiavime finišavo penkioliktas, antrajame - jau dvyliktas ir pirmąjį finalą pradėjo iš vienuoliktos startinės pozicijos. Pirmą finalą Simas Juodviršis baigė dešimtoje pozicijoje.

„Kol kas sunku priprasti prie pasikeitusios technikos, tačiau žingsnis po žingsnio greitėju ir manau kad viskas bus gerai. Savo rezultatu esu patenkintas, nes turint omeny, kad tai pirmos varžybos po žiemos pertraukos, nieko kito tikėtis ir negalėjau“ - pasakoja S. Juodviršis.

Antri kvalifikaciniai važiavimai sekėsi dar geriau. Abu važiavimus panevėžietis baigė dešimtas ir antrąjį finalą startavo iš aštuntos pozicijos.

Pravažiavus vos porą ratų lietuvis pakilo iki šeštos vietos, bet vėliau lietuvio tempas krito. Jį vienas po kito ėmė lenkti varžovai ir finišo liniją S.Juodviršis kirto tik tryliktas.

„Buvo labai daug incidentų, daug avarijų, tačiau laimei, man pavyko jų išvengti ir į konfliktus neįsivėliau. Kol kas sunkiausia teisingai sureguliuoti kartingą. Neįsivaizduoju, kodėl krito mano tempas, bet varžovai šiandien buvo greitesni. Pratinuosi prie kovos su labai patyrusiais sportininkais, nes šioje klasėje lenktyniauja greičiausi ir stipriausi, todėl kovoti su jais labai sunku“ - sako S.Juodviršis.

Po pirmojo etapo Simas Juodviršis su šešiais įskaitiniais taškais užima tryliktąją vietą. Galima tik pasidžiaugti, kad lietuvis išlieka savo komandos lyderiu, nes jo kolega iš Bralijos Gaetano Di Mauro šiame etape neiškovojo nei vieno taško.

Pirmauja šioje serijoje Maxas Verstapenas iš Olandijos, susikrovęs net 85 taškų kraitį.

Jau kitą savaitę S. Juodviršis dalyvaus tarptautinėse „Žiemos taurės“ varžybose Italijoje kartingo mekoje Italijos Lonato trasoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių