Ledo ritulio turnyro finalui prireikė pratęsimo

Paskutiniuosius Vankuverio žiemos olimpiados aukso medalius iškovojo Kanados ledo ritulio rinktinė. Vyrų turnyro finale kanadiečiai per pratęsimą 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) įveikė JAV komandą. Pergalingą įvartį aštuntąją pratęsimo minutę įmušė Sidney's Crosby's.

Žaidynių šeimininkai pirmavo 2:0 po tikslių Jonathano Toewso ir Corey Perry'o metimų, tačiau antrajame kėlinyje Ryanas Kesleris sušvelnino rezultatą, o iki trečiojo kėlinio pabaigos likus vos 25 sekundėms po Zacho Parise's įvarčio tapo lygu 2:2.

Po aštuonerių metų kanadiečiai aštuntą kartą žaidynių istorijoje laimėjo ledo ritulio turnyrą, o JAV ledo ritulininkai triumfavo 1960-aisiais Skvo Velyje ir 1980-aisiais Leik Pleside.

Vankuverio olimpinių žaidynių bronza atiteko Suomijos rinktinei. Prieš ketverius metus Turine pagrindiniame finale žaidę Suomijos ledo ritulininkai dvikovoje dėl trečiosios vietos tik po sėkmingo ketvirtojo kėlinio 5:3 (1:0, 0:3, 4:0) įveikė pirmą kartą tarp keturių pajėgiausių olimpinio turnyro komandų patekusią Slovakijos ekipą.

Turino žaidynių čempionė Švedijos komanda, kaip ir planetos čempionė Rusijos rinktinė, Vankuveryje suklupo jau ketvirtfinalyje. Beje, Rusijos ledo ritulininkams po Sovietų Sąjungos griuvimo (nuo 1992 metų) nė karto nepavyko laimėti olimpinių žaidynių aukso.

Šiame straipsnyje: Vankuveris