Ledo ritulio čempionate – kovos iki paskutinės sekundės

Rytų – Centro diviziono „A“ grupėje po itin sunkių rungtynių pirmąją pergalę Lietuvos ledo ritulio čempionatų istorijoje iškovojo Vilniaus „Vanvita“, kuri vienintelė gina sostinės garbę šalies čempionato „A“ grupėje. Vilniečiai po atkaklios kovos rezultatu 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) palaužė Kauno „Charlie pizza“ komandą.

Sostinės ekipai trečiasis pralaimėjimas iš eilės čempionate praktiškai būtų užkirtęs viltis patekti į finalinį ketvertą. „Vanvita“ susikaupusi pradėjo rungtynes, kurių pabaigoje pirmavo 3:1, tačiau kauniečiai iki rungtynių pabaigos likus šiek tiek daugiau nei trims minutėms rezultatą sušvelnino iki minimumo. Paskutiniosios rungtynių akimirkos abiems ekipoms kainavo daug nervų, mat vilnietis Olegas Risnovskis sugebėjo užsidirbti 2 minučių nuobaudą iki rungtynių pabaigos likus 1.40 min. „Vanvita“ atlaikė varžovų šturmą ir šventė itin sunkią pergalę.

„Vanvita“: Vitalijus Sevrukas, Simas Sakaitis, Andrejus Klimovecas po 1 įvartį.

„Charlie pizza“: Karolis Šveikauskas 2 įvarčiai.

Rytų-Centro diviziono A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Elektrėnų „Poseidonas“        4 3 0 0 1  19:13    9
2. Kėdainių LRK                  4 2 0 0 2  18:16    6
3. Kauno LRK                     2 1 0 0 1   5:6     3
4. Vilniaus „Vanvita“            3 1 0 0 2  11:12    3
5. Kauno „Charlie Pizza“         3 1 0 0 2   9:15    3

Ledo ritulio čempionato Vakarų divizione sužaistos dar vienos itin atkaklios rungtynės, kuriose Klaipėdos „Kirai“ tik po pratęsimo 5:4 (0:1, 1:1, 3:2, 1:0) palaužė Plungės ledo ritulio klubo pasipriešinimą.

Rungtynėse pranašesni buvo klaipėdiečiai, kurie visas rungtynes atakavo varžovų vartus. Plungės komanda išnaudojo vienintelę progą pirmajame kėlinyje, o vėliau  nuolat išsiverždavo į priekį

Beje, Klaipėdos komanda tris kartus lygino rezultatą. Lemiamu rungtynių epizodu tapo Plungės puolėjo Alvydo Mickevičiaus įvartis rezultatui esant 3:2 LRK naudai. Rungtynių teisėjas Jurijus Merkutovas įvarčio neįskaitė, traktuodamas, jog nematė įvarčio painioje situacijoje, nors plungiškiai tvirtino, jog ritulys kirto vartų liniją.

„Kirai“ pirmą kartą išsiveržė į priekį tik besibaigiant trečiajame kėliniui, tačiau varžovai greit rezultatą išlygino. Pergalę taikliu smūgiu 2 - ąją pratęsimo minutę Klaipėdos komandai išplėšė Vilius Kaušys.

„Kirai“: Vilius Kaušys 2, Pavelas Šalajevas, Sergejus Skurstenas, Olegas Zbarazskis po 1 įvartį.

LRK: Alvydas Mickevičius 2, Algimantas Zepčiukas, Vaclovas Ruibys po 1 įvartį.

Panevėžio LRK „Olimpas” Šiauliuose nesunkiai 5:0 (2:0, 1:0, 2:0) nugalėjo diviziono autsaiderę Klaipėdos „Toro” ekipą.

Uostamiesčio ekipa su burta tik vasario mėnesį, tad pasipriešinti labiau patyrusiems varžovams nesugebėjo.

„Olimpas”: Dainius Lukštaraupis, Arūnas Verkelis, Artūras Blažinskas, Dainius Jankauskas, Eugenijus Zapalskis po 1 įvartį.

Vakarų diviziono A-B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Klaipėdos „Sadvita“           4 4 0 0 0   31:12  12
2. Šiaulių „Ledo linija“         3 3 0 0 0   28:3    6
3. Klaipėdos „Skatas-95“         4 2 0 0 2   16:22   6
4. Panevėžio LRK „Olimpas“       4 2 0 0 2   17:12   6
5. Mažeikių „Ledera“             3 1 0 1 1    9:19   4
6. Plungės LRK                   4 1 0 1 2   19:25   4
7. Klaipėdos „Kirai“             4 0 2 0 2   12:19   4
8. Gargždų „Ledžinga“            3 1 0 0 2   10:17   3