Latvijos ledo ritulininkai pralaimėjo čekams ir slovakams

Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio turnyre antrąsias pergales iškovojo favoritai.

B grupės lydere tapo Turino žaidynių bronzos medalininkė Čekija, 5:2 įveikusi Latvijos ledo ritulininkus.

Čekai po Davido Krejčio, Tomašo Plekaneco, Jaromiro Jagro ir Tomašo Kaberle įvarčių pirmavo 4:0, tačiau Latvijos komanda sušvelnino skirtumą - 2:4 (įvarčius įmušė Kristapas Soltniekas ir Girtis Ankipanas). Baigiantis trečiajam kėliniui, latviai nusprendė surizikuoti - vartininką Edgarą Masalskį pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau čekai perėmė ritulį ir įmušė dar vieną įvartį - pasižymėjo Patrikas Eliašas.

Kitose šios grupės rungtynėse latviai 0:6 nusileido ir slovakams.

B grupės rikiuotė: 1. Čekija (6), 2. Slovakija (5), 3. Rusija (4), 4. Latvija (0).

2006 m. olimpinė čempionė Švedijos rinktinė C grupės mače 4:2 nugalėjo Baltarusijos ledo ritulininkus, o grupėje pirmaujanti vicečempionė Suomija 5:0 sutriuškino Vokietijos ekipą. Vokiečiai 3:5 nusileido baltarusiams.

C grupės rikiuotė: 1. Suomija (6 taškai), 2. Švedija (6), 3. Baltarusija (3), 4. Vokietija (0).

A grupės autsaiderių rungtynėse Šveicarijos ledo ritulininkai po pratęsimo 5:4 privertė pasiduoti Norvegijos komandą.

A grupės rikiuotė: 1. JAV (6), 2. Kanada (5), 3. Šveicarija (3), 4. Norvegija (1).

Po varžybų trejose grupėse keturios absoliučiai geriausios rinktinės iškart pateks į ketvirtfinalį, o likusios aštuonios ekipos poromis žais atkrintamuosius mačus dėl likusių keturių kelialapių į ketvirtfinalį.

Bendroji rikiuotė: 1. Suomija (6), 2. JAV (6), 3. Čekija (6), 4. Švedija (6), 5. Kanada (5), 6. Slovakija (5), 7. Rusija (4), 8. Šveicarija (3), 9. Baltarusija (3), 10. Norvegija (1), 11. Vokietija (0), 12. Latvija (0).

Komandoms už pergalę skiriami 3 taškai, už pergalę po pratęsimo - 2, už pralaimėjimą po pratęsimo - 1, už pralaimėjimą - 0.

Šiame straipsnyje: Vankuveris