Latviai apmaudžiai išleido pergalę dvikovoje prieš vokiečius

Apmaudžiu pralaimėjimu Europos čempionatą baigė Latvijos (0/5) krepšininkai, kurie B grupės penktojo turo rungtynėse 80:81 (14:15, 19:18, 15:23, 32:25) nusileido į antrąjį etapą patekusiai Vokietijos komandai.

Vokiečiai į priekį atitrūko tik trečiojo kėlinio viduryje, kai po Robino Benzingo ir Dirko Nowitzkio tritaškių bei Chriso Kamano metimo iš po krepšio įgijo septynių taškų persvarą - 49:42. Tiboro Pleiso tikslių atakų dėka Vokietijos rinktinės pranašumas prieš lemiamą ketvirtį dar labiau išaugo (56:48), o po Steffeno Hamanno baudų metimų pirmą kartą tapo dviženklis - 58:48.

Į lemiamą šturmą pakilę latviai ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes sumažino deficitą iki keturių taškų (57:61), o po Dairio Bertanio ir Rihardo Kuksiko dvitaškių išlygino rezultatą - 64:64. Negana to, du tritaškius iš eilės pataikęs D.Bertanis likus žaisti pusketvirtos minutės persvėrė rezultatą Latvijos rinktinės naudai - 70:67.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei R.Kuksikas padidino latvių persvarą iki keturių taškų (75:71), tačiau Heiko Schaffartzikas tritaškiu likus 19 sekundžių sumažino vokiečių atsilikimą iki minimumo - 78:79. Latvijos komanda turėjo savo rankose visas galimybes iškovoti pergalę, tačiau du Heiko Schaffartziko tritaškiai per paskutines 19 sekundžių išplėšė pergalę Vokietijos komandai.

Latviai dar galėjo išsigelbėti, tačiau paskutinis tolimas Janio Strelnieko metimas tikslo nepasiekė.

Vokietija: H.Scaffartzikas (10 rez. perd.), Ch.Kamanas (7 atk. kam.), D.Nowitzkis (dvitaškiai 2/7), Ph.Schewethelmas ir R.Benzingas - po 11.

Latvija: R.Kuksikas 27 (6 atk. kam.), D.Bertanis 15, R.Freimanis 13, M.Meiersas 11.

Šiame straipsnyje: Eurobasket