L. Armstrongas: visos dviratininkų kartos yra „susitepusios"

JAV garsenybės Opros Winfrey laidoje oficialiai pripažinęs, jog vartojo dopingą, Lance‘as Armstrongas iš dviračių sporto visuomenės ir dabar, ko gero, jau buvusių savo gerbėjų sulaukė tik kritikos ir pasibaisėjimo. Kritikos pliūpsnis gerokai įpykdė buvusį dviratininką – naujame interviu jis sudavė atsakomąjį smūgį savo kritikams bei pareiškė nenorįs būti „atpirkimo ožiu“.

Po pastarojo kontraversiško interviu L.Armstrongas prabilo antrą kartą. „Cyclingnews“ jis teigė, jog neegzistuoja tokia dviratininkų karta, kuri būtų buvusi visiškai švari ir nesusijusi su dopingu. Jis taip pat atnaujino savo pagalbos šauksmą Pasaulio antidopingo agentūrai, o Tarptautinei dviračių sąjungai (UCI) negailėjo piktų žodžių – organizacijos vadovą Patą McQuadą pavadino „apgailėtinu“.

„Mano karta niekuo nesiskyrė nuo kitų. Ši „pagalba“ (turima omenyje dopingą vartojusių dviratininkų dangstymo sistema – red. past.) formavosi daugelį metų. Faktas, mūsų sportas yra be galo sudėtingas. Ir kiekvienas mąstantis, pergalių trokštantis „šiknius“ tiesiog ieškodavo lengviausio kelio“, – rėžė L.Armstrongas.

„Galima grįžti nors ir 100 metų atgal. Tačiau nei Merckxo, nei Hinaulto, ne LeMondo, nei Coppi, nei Gimondi, nei Indurain, nei Anquetil, nei Bartali, nei mano karta nebuvo iki galo švari“, – pridūrė jis.

Vis dėlto L.Armstrongas pasitaisė, sakydamas, jog tai nereiškia, kad šie dviratininkai vartojo dopingą. Jis teigė norįs siekti tiesos, ir manantis, jog dviračių sportą būtina „išvalyti“, kadangi dabar sporto šaka yra įkalinta „chaoso bei niekingo mėšlo būsenoje“.

„Dabar visų akys yra nukrypusios į mane. Tačiau reikia suprasti, jog ši problema nėra apie vieną žmogų, vieną komandą, vieną veikėją... Tai problema, kuri liečia visą dviračių sportą, ir, tiesą pasakius, tai susiję su visomis didelės ištvermės reikalaujančiomis sporto šakomis. Vieno žmogaus Linčo teismas bėdos neišspręs“, – samprotavo L.Armstrongas.

Jis kritikavo aukščiausius postus dviračių sporto organizacijose užimančius pareigūnus, skatino juos prisiimti atsakomybę dėl dabartinės situacijos.

L.Armstrongas taip pat paneigė gandus, jog dėl dopingo vartojimo jis nusprendė prisipažinti tik tam, jog būtų sušvelninta dabartinė jam skirta bausmė – draudimas visam gyvenimui užsiimti profesionaliu sportu. „Visi turi būti įvertinti vienodai ir teisingai. Mes sukūrėme šią netvarką, tai ir sutvarkykime ją kartu, ir būkime vienodai nubausti“, – sakė dviračių sporto legenda.

 

Armstrongas dar norėtų sugrįžti į profesionalų sportą (Reuters/Scanpix nuotr.)

„Kai susitikau su JAV antidopingo agentūros vadovu Travisu Tygartu, aš jam pasakiau: Taip, žinoma norėčiau ir vėl rungtyniauti profesionaliai. Aš esu konkurencingas žmogus. Tačiau tiesa yra ta, jog šiuo atveju svarbūs ne mano norai, o lygybė ir teisingumas“ – pabrėžė L.Armstrongas.

Tačiau vėliau jis atskleidė, jog savo bausmę vertina per griežtai: „Kai kuriems dopingo vartotojams leidžiama visą sezoną lenktyniauti, o paskui skiriamos mažos sankcijos. Kitiems už tuos pačius nusižengimus skiriamas draudimas visam gyvenimui. Tai nėra „dviračių sporto valymas“, tai – susidorojimas su tau neįtikusiu žmogumi“, – piktinosi jis.

Paklaustas, kodėl interviu Oprai dviratininkas neatskleidė kitų dopingą vartojusių sportininkų pavardžių, jis atsakė: „Aš nieko nesaugojau. Aš buvau ten, jog kalbėčiau apie save, apie savo patirtis, klaidas. Apie nieką kitą. Man svarbiausia atsakyti už savo klaidas. Esu suaugęs vyrukas ir nesiruošiu žaisti žaidimų, paremtų kitų kaltinimu“, – atrėžė L.Armstrongas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių