K.Valteris perlenkė lazdą

Už maišto kurstymą, girtavimą, trenerių nurodymų ignoravimą iš Kęstučio Kemzūros vadovaujamos Latvijos krepšinio rinktinės laikinai eliminuoti penki žaidėjai.

Penketukas - už borto

Latvijos krepšinio federacijos (Latvijas Basketbola Savienibas - LBS) valdyba vakar aptarė nacionalinės rinktinės rezultatus Europos čempionato finalo turnyre.

Komanda neįvykdė keltos užduoties - patekti į aštuntfinalio etapą, todėl jos pasirodymas įvertintas nepatenkinamai. Išanalizavusi vyriausiojo trenerio K.Kemzūros ir trenerių Igorio Miglinieko, Edmundo Valeikos ir Viktoro Lacio ataskaitas, LBS pasiūlė K.Kemzūrai tęsti darbą su rinktine. Sutartis turėtų būti pasirašyta iki spalio 15-osios.

Jei K.Kemzūra nuspręs likti prie latvių ekipos vairo, artimiausiose tarptautinėse rungtynėse jam teks išsiversti geriausiu atveju be trijų, o blogiausiu - be penkių pagrindinės sudėties žaidėjų.

LBS trejiems metams diskvalifikavo Kristapą Valterį, dvejiems - Armandą Škelę, o lygtinai vieneriems metams - Kasparą Berzinį, Andrį Biedrinį ir Kasparą Kambalą, bet pastarajam galioja ir Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Europos padalinio sankcija ketverioms rungtynėms už tyčinį smūgį alkūne Vokietijos krepšininkui Stefanui Hammanui po Europos čempionato rungtynių Lenkijoje.

Lyderiai nevengė taurelės

„Šiuo atveju aš - kaip gydytojas, davęs Hipokrato priesaiką, todėl negaliu viešai atskleisti priežasčių, už ką konkrečiai nubausti žaidėjai. Tačiau LBS valdyba juos pasmerkė vienbalsiai“, - interviu Latvijos dienraščiui „Diena“ teigė LBS generalinis sekretorius Edgaras Šnepas.

„Oficialios priežastys: nesportinis elgesys, rinktinės vidaus taisyklių pažeidimai, neoficialios: konfliktai su treneriais, maišto kurstymas, girtuokliavimas“, - praskleidė skraistę televizijos kanalas LNT.

„Užkulisiuose kalbama, kad bėdos komandoje prasidėjo jau treniruočių stovyklose ir per kontrolines rungtynes prieš Europos čempionatą. Pirmiausia susikivirčijo K.Valteris ir K.Kemzūros asistentas I.Migliniekas. Ambicingasis Kristapas buvo įspėtas nešokinėti į akis treneriui, tačiau toliau drumstė vandenį. Be to, atsirado jam pritariančiųjų, o ir vien Valterio pavardė mūsų krepšinyje daugiau nei iškalbinga, - papasakojo mūsų portalui Latvijos sporto portalo „sportacentrs.com“ redaktorius Ingmaras Jurisonas. - K.Berzinis labiausiai sužibėjo Rygoje, kai, įkaušęs naktiniame bare, pasiklydo mieste ir pusnuogis klaidžiojo gatvėmis. Jis, taip pat ir K.Valteris, A.Biedrinis, A.Škelė bei K.Kambala, iš širdies paūžė viename Turkijos viešbutyje, kai dalyvavo „Efes Pilsen“ taurės turnyre. Neišsiblaivęs K.Berzinis, regis, vos nepavėlavo į lėktuvą.“

Žada atsigriebti teisme

K.Valteris šiandien dienraščiui „Neatkariga Rita Avize“ teigė, kad kreipsis į teismą, nes LBS sprendimas pakenkė jo reputacijai.

„Niekas nepaaiškino, ką blogo padariau ir už ką mane nubaudė. Aš - ne šventasis, tačiau per dešimt metų nė karto be rimtos priežasties nepavėlavau nė į vieną rinktinės treniruotę. Taip, mėgstu vakarėlius, tačiau esu profesionalas ir ribų neperžengiu“, - piktinosi žaidėjas.

Krepšininkas pripažino, kad tarp jo ir trenerio I.Miglinieko yra perbėgusi juoda katė. „Manau, kad jis, antrasis treneris, neturi teisės rėkti ant žaidėjų nei per treniruotes, nei per rungtynes“, - sakė K.Valteris, pridūręs, kad LBS vadovai pro pirštus žiūrėjo į rinktinės interesus bei problemas.

Įžaidėjas neslėpė, kad čempionato išvakarėse atšalo ir santykiai su K.Kemzūra. „Jis pritarė I.Miglieko pozicijai, o mane gynė ne vien K.Kambala“, - sakė K.Valteris.

K.Kemzūra svarsto pasiūlymą

„Paskambino E.Šnepas ir pasiūlė naują sutartį dviem metams arba dviem metams su galimybe pratęsti dar metams, - apie tolesnę karjerą Latvijoje BNS agentūrai kalbėjo K.Kemzūra. - Būtinai svarstysiu šį pasiūlymą.“

Sankcijas žaidėjams treneris įvertino taip: „Tikrai drastiški federacijos žingsniai. Matyt, jie turi savo argumentų taip bausti. Greičiausiai tai  pribrendo, nes kantrybės taurė jau buvo pilna. Tikriausiai žmonės nori užbraukti liniją ir naujai žiūrėti į priekį.“

„Kai K.Kemzūra stojo prie mūsų rinktinės vairo, jis nežinojo, į kokias vežėčias įsėdo. Dabar, kai tas penketukas eliminuotas, jam tikrai bus lengviau kvėpuoti, o gabaus jaunimo, galinčio papildyti nacionalinę komandą, yra. Tačiau pas mus abejojama, ar Kęstutis liks Latvijoje. Juk ir Lietuvoje laisvų pareigų atsirado“, - svarstė „sportacentrs.com“ redaktorius I.Jurisonas.


Šiame straipsnyje: ValterisKemzūra

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių