Kroatai įveikė Rusijos krepšininkus

Olimpinio vyrų krepšinio turnyro A grupės varžybose Kroatijos rinktinė rezultatu 85:78 (16:17, 26:19, 18:15, 25:27) nugalėjo rusus ir iškovojo antrąją pergalę.

Pirmasis taškus Kroatijai pelnė du dvitaškius pataikęs Marko Popovičius (4:0). Vis dėlto netrukus įpusėjus kėlinukui Andrejus Kirilenko metimu iš vidutinio nuotolio išlygino rezultatą (7:7). Likusį ketvirčio laiką rezultatas išsilaikė apylygis, tačiau paskutinę sekundę tritaškį pataikė Nikita Morgunovas ir išvedė rusus į priekį (17:16).

Antrojo kėlinuko pradžioje atrodė, jog Rusija ir toliau turėtų išsilaikyti priekyje, kadangi prabėgus 14 rungtynių minutei po N.Morgunovo dvitaškio komandas skyrė jau 5 taškai (25:20). Vėliau kroatai perėmė iniciatyvą ir ketvirčio pabaigoje spurtavo 10:2 bei išsiveržė į priekį (42:36).

Po ilgosios pertraukos Kroatijos krepšininkai netruko pasiekti dviženklę persvarą (46:36). Trečiajame kėlinuke kuo toliau, tuo kroatai labiau didino savo persvarą. 27 rungtynių minutę po taiklaus Nikolos Prkačino baudos metimo Kroatų persvara išaugo iki 13 taškų (54:41).

Lemiamo ketvirčio pradžioje po A.Kirilenko tritaškio komandas teskyrė 7 taškai (56:63), tačiau į tai kroatai vėl atsakė rezultatyviomis atakomis. Visgi iki susitikimo pabaigos likus 3 minutėms rusai kilo į lemiamą šturmą. Po Aleksejaus Savrasenko dvitaškio kroatų persvara sumažėjo iki 6 taškų (71:77). Į tai Marko Tomasas atsakė dvitaškių (71:79), tačiau tuomet tritaškį pataikė Viktoras Chriapa (74:79). Per likusį laiką Rusijos rinktinei stebuklo sukurti nepavyko ir Kroatija šventė pergalę.

Kroatija: M.Popovičius 22, Z.Planiničius 20, S.Baračas 12 (7 atk. kam.), M.Tomas 9.

Rusija: A.Kirilenko 18 (6 atk. kam.), S.Bykovas 15, V.Chriapa 14, A.Savrasenko 10, N.Morgunovas 9.