Krepšinio protų mūšyje – azartas ir pergalės džiaugsmas

Lietuvoje - 3 milijonai krepšinio trenerių ir ekspertų. Tai viename iš Vilniaus senamiesčio restoranų bandė patvirtinti patys žaidėjai, sporto žurnalistai ir krepšinio entuziastai.

Mūsų šalyje itin pasiteisinusi protų mūšio idėja tampa vis labiau specializuota. Jau kuris laikas futbolo atstovai varžosi šios sporto šakos kategorijoje. Nuo šiol lietuviai turės progą pasireikšti ir krepšinio klausimų labirintuose.

„Jokių filmų ir muzikos grupių – visos užduotys tiesiogiai susijusios su krepšiniu!”, - tokiu šūkiu į pirmąjį krepšinio protų mūšį dalyvius pakvietė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) atstovas spaudai ir vyriausiasis žurnalo „Mūsų krepšinis“ redaktorius Dalius  Matvejevas.

Tarp renginyje dalyvavusių 17-likos komandų jaukiame restorane buvo galima sutikti Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) lyderes Vilniaus „Kibirkšties“ merginas, Sostinės krepšinio mokyklos (SKM), LKF, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF), naujienų portalų Krepšinis.net ir Tritaškis.lt atstovus.

Protmūšyje apsilankė LMKL direktorė Audra Ginelevičienė, moterų rinktinės administratorius, Martyno Gecevičiaus tėvas Valdas Gecevičius, krepšinio istorikas ir kolekcininkas Vytautas Gudelis, Sporto savanorių sąjungos pirmininkas Mykolas Krasnickas,  krepšinio apžvalgininkas Romanas Buršteinas, komentatoriai Robertas Petrauskas, Vaidas Čeponis, Gediminas Reklaitis

Turnyro sistemą sudarė 6 turai po 10 klausimų. Temas sudarė vaizdo ir garso asociacijos, auksinės krepšininkų ir trenerių mintys, garsiausios pasaulio arenos, Lietuvos, Europos ir NBA krepšinio aktualijos  bei žiupsnelis istorijos.

Pirmojo krepšinio protmūšio nugalėtojais užtikrintai tapo Krepšinis.net/Tritaškis.lt jungtinė komanda. Artimiausią persekiotoją žurnalistai aplenkė 7 taškais. Pirmąsias tris vietas užėmusios komandos apdovanotos LKF ir NKL įsteigtais prizais.

Po renginio dalyviai vieningai sveikino organizatorių iniciatyvumą ir tikėjosi, kad krepšinio protų mūšiai tobulės ir taps reguliarūs.

Turnyro nugalėtojų Krepšinis.net/Tritaškis.lt komandos kapitonas, Krepšinis.net vyr. redaktorius Edgaras Pulkovskis: „Labai sveikintina pati protmūšio mintis - padaryti jį teminį – vien apie krepšinį. Pripažinsiu, gana pavydžiai stebėjau, kai kolegos dalyvauja futbolo protmūšiuose. Šaunu, kad dabar vietos atsirado ir krepšiniui. Mano manymu, pati vieta, „Terrano“ restoranas, labai gražus ir turintis puikią aplinką. Tačiau jis nėra tinkamas tokiam renginiui. Atskiros salės kiek sumažina patį azartą. Patiems teko sėdėti atskiroje erdvėje, kur šalia mūsų buvo tik dar viena komanda, kai tuo tarpu kitos buvo viename būryje. Mano patarimas rengėjams – pasirinkti tinkamesnę vietą.

Organizatoriai puikiai padirbėjo ties klausimais, kurie tikrai buvo įdomūs ir privertė gerokai pasukti galvas, ypač arenų turas. Nors atrodė, kad nieko nežinome, tačiau šioks toks architektūros bruožų žinojimas ir aplankytų vietų prisiminimai, padėjo laimėti net 5 taškus. Patiems žurnalistams ir krepšinio žinovams turėjo būti įdomu. Manau, verkšlenimai dėl neva per sunkių klausimai, kurie tinka tik profesionalams yra neteisingi. Jeigu jau einate į krepšinio protų mūšį, turite žinoti nemažai, o ne šiaip ateiti ir bandyti atspėti. Čia ne ta vieta, kur gali išmąstyti, kaip atrodo Paryžiaus arena ar kas pasakė vienokią ar kitokią frazę apie NBA.  Krepsinis.net/Tritaškis.lt komanda liko patenkinta renginiu, atmosfera ir klausimais. Tikimės, kad ir kitą kartą bus surengtas toks protų mūšis, kuriame bandysime ginti iškovotą titulą“.

„Kibirškties“ komandos gynėja Greta Šniokaitė: „Krepšinio protmūšis buvo gana įdomus. Nors esame krepšininkės, tačiau ne visos ypatingai juo domimės, tad lengva nebuvo. Geriausiai sekėsi atsakyti į garso asociacijų klausimus bei tuos, kuriuose reikėjo atpažinti krepšinio arenas. Kadangi panelės teko daug keliauti, šį turą laimėjome. Na, o klausimai apie krepšinio istoriją ar NBA mums nepakeliui (šypsosi). Galbūt kai kurie klausimai buvo per sunkus. Tačiau protmūšiai yra geras laisvalaikio praleidimo būdas draugų būryje, kurio metu gali sužinoti nemažai dar negirdėtų dalykų“.

Klausimų sudarinėtojas ir pagrindinis organizatorius D. Matvejevas: „Viską išanalizavęs ir pamatęs didžiulį susidomėjimą nusprendžiau, kad tokie vakarai reikalingi, tad tai turės tęstinumą. Mintyse vis lyginu savo klausimus su Pauliaus Ambrazevičiaus rengiamais futbolo protų mūšiais. Mano manymu, ten jie yra dar sunkesni. Tačiau didžioji dalyvių dalis atsako, kas buvo pirmasis juodaodis Anglijos rinktinės kapitonas, koks „Premier“ lygos žaidėjas prisipažino esąs gėjus, kokį reikalavimą klubo vadovams paskalbė Sankt Peterburgo „Zenit“ fanai ir pan.

Tuo tarpu čia, pasirodo, turime problemų įvardindami dabartinę Lietuvos moterų rinktinės kapitonę. Tenka pripažinti, kad krepšiniu domimės ne taip ir ypatingai: Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Lietuvos rytas“, nacionalinė vyrų rinktinė, šiek tiek Eurolyga ir NBA. Galbūt kai kuriuos klausimus reikėtų lengvinti, bet yra riba, kurios tikrai nenorėčiau peržengti. Kita vertus, vien dėl įvairių protmūšių kažkada susiradau Justino Bieberio dainų ir sužinojau kaip jis atrodo. Tad galbūt verta tęsti ir paskatinti žmonės giliau pasidomėti senosiomis Lietuvos ir pasaulio žvaigždėmis, moterų krepšiniu, žemesnėmis mūsų lygomis.

Nelabai smagu, kai komanda per turą surenka po 2-3 taškus, tačiau tai tiesiog buvo nežinojimas ko tikėtis. Dabar bus aiškiau. Daugeliui keblumų sukėlė didžiausių pasaulio arenų indentifikavimas. Šis turas gerokai praplėtė akiratį, kitą kartą jas jau žinos visi. Be to, vienas kolega prisipažino, kad yra buvęs keturiose iš arenų, bet jo komanda tik dvi iš jų parašė teisingai. Manau, dabar jis jas pagaliau įsimins (šypsosi).

Šeši turai yra per daug, tačiau taip jau būna, kai įsijauti į mėgstamą darbą. „Lietuviškų“ klausimų buvo 18, NBA – 11, Europos krepšinio – 9. Artimiausias krepšinio protų mūšis numatytas kovo 2-ąją. Kviečiu visus krepšinio mėgėjus sekti informaciją LKF socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje – www.facebook.com/MusuKrepsinis“.

Pirmojo krepšinio protmūšio nugalėtojai - Krepšinis.net/Tritaškis.lt jungtinė komandaNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių