Krepšinio legendai - 50! (23 auksinės mintys apie M.Jordaną)

2013 metų vasario septynioliktoji – diena, kai krepšinio dievas švenčia savo jubiliejų. NBA legendai Michaelui Jordanui – 50!

Mes taip pat simboliškai paminės šią krepšinio ikonos sukaktį. Portalas pateikia 23 prisiminimus apie M.Jordaną. Įdomios istorijos, keliančios šypseną ir kartu nostalgiją.

Apie M.Jordaną rašyta daug, tačiau tikimės, kad šios istorijos jums bus naujos ir negirdėtos. Be abejo, ne veltui parinkti 23 prisiminimai. Juk tai legendinis MJ marškinėlių numeris, kurį siekdami būti kaip M.Jordanas vėliau pasirinko didelė dalis krepšininkų.

Steve‘as Kerras (buvęs krepšininkas)

„1988 metais mane tik 50-uoju šaukimu naujokų biržoje pasirinko Fynikso „Suns“. Ikisezoninėse rungtynėse žaidėme su „Bulls“, o aš vyliausi patekti į pagrindinę „Suns“ sudėtį, nes neturėjau garantuoto kontrakto. Jordanas šalia mūsų atsarginių suolo gavo kamuolį. Aš jau tada sėdėdamas ant suolo buvau išsigandęs – net bijojau eiti į aikštę. Jordanas laiko kamuolį viena ranka ir žiūri tiesiai į mane, sėdintį ant atsarginių suolo. Jis man sako: žiūrėk. Michaelas prasiveržė ir įdėjo per Daną Marley. Grįždamas link krepšio žiūrėjo į mūsų suolą ir juokėsi. Tada pamaniau: po velnių, aš tikrai neprasimušiu į NBA.“

Stacey Kingas (buvęs Čikagos „Bulls“ „centras“, TV analitikas)

„Mano debiutinis sezonas NBA. Žaidžiame prieš „Cavaliers“. Jordanas įmetė 69 taškus, aš – vieną. Žurnalistas po mačo manęs paklausė: koks jausmas būti tokio reginio dalimi. O aš atsakiau: mano draugai visuomet prisimins šį vakarą, kai aš ir Jordanas kartu pelnėme 70 taškų. Visi labai juokėsi, bet niekas nė neįsivaizdavo, kad aš surinkau vos vieną taškelį. Jie manė, kad aš pelniau maždaug 20, o Jordanas – 50 taškų.“

Bobas Rosenbergas (ilgametis „Bulls“ statistas)

„Paprastai neprašau autografų, tačiau po 1988 metų „Visų žvaigždžių“ rungtynių nuėjau į rūbinę to padaryti. Rūbinėje buvo Charlesas Barkley, Docas Riversas, Dominique‘as Wilkinsas, Larry Birdas ir, žinoma, Michaelas. Tiesa, man reikėjo tik Barkley autografo. Aš sakau: pone Barkley, pasirašykite. O jis atkirto: nepasirašinėju plikiams. Priėjo Jordanas ir Charlesui pasakė: ar tu bent suvoki, kas šis žmogus? Jis tau duoda visus taškus ir atkovotus kamuolius. Barkley davė autografą. Nuo to laiko, kai tik sutikdavau Barkley, jis prieidavo prie manęs, pasisveikindavo ir pasiteiraudavo, kaip man sekasi.“

Tim Hallam („Bulls“ atstovė spaudai)

„Kai „Bulls“ pirmą kartą pateko į NBA finalą (1991 m.), pirmose serijos rungtynėse su Los Andželo „Lakers“ Jordanas prametė lemiamą metimą. Vėliau jis bėgiojo „Bulls“ arenos laiptais. Nesunku nuspėti, kad jis buvo labai susierzinęs. Užjaučiau jį dėl to pramesto metimo. O Jordanas pažiūrėjo į mane ir pasakė: nesijaudink. Prisižiūrėjau per daug. Šiems vyrukams daugiau nebepralaimėsime. Aš tuomet pagalvojau: gal jis išprotėjo? Tačiau Jordanas buvo teisus – „Bulls“ laimėjo seriją 4:1.“

Curtas Bloomas (Birmingemo „Barons“ beisbolo komandos komentatorius)

„Visą vasarą prašėme Michaelo prisijungti prie mūsų pažaisti krepšinį. Vieną dieną jis atvyko ir žaidėme trys prieš tris. Negalėjau tuo patikėti. Buvome vienoje komandoje. Gavau kamuolį ir bandžiau rodyti kažką panašaus į derinį. Jordanas į mane pažiūrėjo ir pasakė: Curtai, man to neprireiks. Michaelas gavo kamuolį, dėjo žingsnį atgal ir pataikė iš vidutinio nuotolio. Rungtynės prasidėjo.“

Greggas Popovičius (San Antonijaus „Spurs“ treneris)

„Pirmą kartą gyvai jį pamačiau, kai pradėjau asistento karjerą „Spurs“ gretose šalia Larry Browno. Tą dieną nemačiau nieko, išskyrus Michaelą. Aš tiesiog į jį spoksojau. Sėdėjau šalia Browno ir žiūrėjau į Jordaną. Tada supratau, kad tą vakarą Brownui neįstengsiu duoti jokių patarimų.“

M.Jordanas tik vienose rungtynėse vilkėjo ne 23 numerį , o 12-ą – kai pavogė jo aprangą (Scanpix)

Edas Pinckney (buvęs NBA įžaidėjas ir „Bulls“ trenerio asistentas)

„1997 metų NBA finalas – mano atstovaujami „Heat“ prieš „Bulls“. Žaidėme Majamyje ir laimėjome tą vienintelį mačą, nes seriją pralaimėjome 1:4. Tačiau pergalingose rungtynėse prieš ketvirtą kėlinį turėjome labai didelę persvarą. Nežinia kodėl, bet Voshonas Leonardas mačo metu pradėjo žodžių karą su Jordanu. Aišku, Leonardas tuomet buvo pelnęs per 20 taškų, mes užtikrintai pirmavome. Voshonas keikdamasis šaukė Jordanui: nelaimėsite ir kai serija persikels į Čikagą. Bet kai vėliau vykome į Čikagą, žinojome, kas mūsų laukia. Jordanas žaidė tiesiog žiauriai. Mes net nesugebėdavome persivaryti kamuolio į kitą aikštės pusę. Nebuvau matęs nieko panašaus.“

Billas Wenningtonas (buvęs Čikagos „Bulls“ „centras“)

„Buvo ilga išvykų serija, žaidėme Vankuveryje ir buvome labai pavargę. „Grizzlies“ užtikrintai pirmavo ir Darrickas Martinas pradėjo juoktis iš Jordano: mes tave įveiksime, tu šiandien žaidi klaikiai, aš tave sustabdysiu. Maždaug per 6 minutes Jordanas pelnė 18 taškų ir laimėjome šešiais taškais. Martinas pats jį užvedė. Po rungtynių prasilenkdami visi jam dėkojome.“

Judas Buechleris (buvęs „Bulls“ žaidėjas)

„Kai Jordanas metė beisbolą ir grįžo į krepšinį, atėjau į pirmą treniruotę „Berto Center“ arenoje. Įėjus į rūbinę jausmas buvo kitoks: tvyrojo tyla, susikaupimas. Paklausiau Rono Harperio, kas vyksta. Jis pažiūrėjo į mane ir pasakė: žmogus yra čia. Tada nesupratau, apie ką jis kalba. „MJ yra čia“, – pakartojo Harperis. Jaučiausi kaip dvylikametis ir nežinojau, kaip elgtis. Kai treniruotėje po jo perdavimo pelniau taškus, Jordanas man davė penkis. Tą akimirką laisvai galėjau išbėgti iš arenos ir kabinti sportbačius ant vinies – visos mano svajonės išsipildė.“

Johnas Paxsonas (buvęs „Bulls“ žaidėjas ir dabartinis klubo prezidentas)

„Kai komandą treniravo Dougas Collinsas, po pirmos sezono treniruotės visuomet bėgdavome mylią. Buvau puikios formos ir visą laiką pirmavau. Bet paskutiniajame rate kažką pajutau dešinėje. Tai buvo Jordanas. Paskutiniame posūkyje Jordanas mane pastūme ir aplenkė. Tai dar kartą įrodo, kaip jis visada norėdavo būti pirmas. Turėjau vienintelį šansą kur nors jį aplenkti, bet ir juo pasinaudoti nepavyko.“

Jamesas Worthy (buvęs MJ komandos draugas Šiaurės Karolinos universitete)

„Michaelas nekentė pralaimėti visur: tiek žaidžiant šaškėmis, tiek kortomis. Ir jis visuomet norėjo ką nors aplenkti. Tuomet komandoje buvau geriausias žaidėjas ir Jordanas mane stebėjo. Tai aš buvau tas, už kurį Michaelas tiesiog privalėjo būti geresnis.“

Joey Meyeris (buvęs treneris)

„Kartu su penkiamečiu sūnumi žiūrėjome „Bulls“ rungtynes. Po mačo patekome į rūbinę, susitikau su savo bičiuliais „Bulls“ klube. Prieš išeinant sūnus užsinorėjo susitikti su Michaelu. Man ši idėja nelabai patiko. Tačiau Jordanas elgėsi labai maloniai. Jis prisėdo su mano sūnumi ir ilgai kalbėjosi. Likau sužavėtas.“

Samas Cassellas (buvęs krepšininkas)

„Kai 1988 metais žaidėme prieš „Bulls“ Rytų konferencijos atkrintamosiose, pirmos dvi rungtynės Jordanui nebuvo sėkmingos. Tačiau prieš trečiąsias rungtynes jis priėjo prie manęs ir pasakė: dabar jūs visi turėsite rimtų problemų. Tada nesupratau, ką jis turėjo omenyje. Viskas baigėsi tuo, kad tame mače Michaelas pataikė pirmus 15 iš 18 metimų.“

Muggsy Boguesas (buvęs krepšininkas)

„Žaidžiau prieš jį dar nuo koledžo laikų. Matydavau ištįsusį, liekną ir aktyvų vyruką. Niekada net nepagalvojau, kad jis gali užaugti tokia superžvaigžde.“

Clyde‘as Drexleris (buvęs krepšininkas)

„Man niekada nereikėdavo savęs nuteikinėti rungtynėms su „Bulls“. Kituose mačuose tekdavo mane pažadinti, bet susitikimams su Jordanu visuomet būdavau pasiruošęs. Dar man labai patiko tai, kad Jordanas niekada nenurašydavo nė vienų rungtynių.“

Scottie Pippenas (MJ dešinioji ranka)

„Kartais nežinodavome, ar dėl traumų Jordanas galės išbėgti į aikštę. Tačiau sukandęs dantis jis nepaisydavo skausmų ir vis tiek eidavo žaisti. Praleisti rungtynes jam būdavo tas pats, kas, pavyzdžiui, Michaelui Jacksonui nepasirodyti suplanuotame koncerte. Jis taip žiūrėdavo į kiekvienas rungtynes. Būdavau užtikrintas, kad tas karys bus šalia kiekvieną vakarą.“

Robertas Horry (buvęs žaidėjas)

„Aš ir Hjustono „Rockets“ žaidėme prieš „Bulls“. Jordanas atliko judesį, dėl kurio teisėjai užfiksavo žingsnius. Vėliau už beveik identišką judesį arbitrai užfiksavo žingsnius ir man. Jordanas priėjo prie manęs ir pasakė: jaunasis bičiuli, jie už tai sušvilpė žingsnius MAN, o tu tikiesi darydamas tą patį išlikti nepastebėtas?“

 

M.Jordanui nebuvo ribų (Scanpix)

Steve‘as Kerras (buvęs žaidėjas)

„Kai žaidžiau Klivlendo „Cavaliers“ komandoje, rungtyniavau starto penkete ir teko gintis prieš Jordaną. Prieš patį Jordaną. Aš pirmas pataikiau dvitaškį ir tai suteikė man pasitikėjimo. Jis per pirmąsias 5 minutes nebuvo pelnęs nė taško, tiesiog įmetinėdavo kamuolį į baudos aikštelę. Jaučiausi maloniai. Bet rungtynės baigėsi tuo, kad Jordanas surinko 48, o aš – 2 taškus. Paaiškėjo, kad pradžioje jis tiesiog norėjo įtraukti komandos draugus į žaidimą. O kai atėjo laikas, jis nusprendė susikoncentruoti taškų pelnymui.“

Craigas Ehlo (buvęs krepšininkas)

„Čikagos krepšininkai rengė ataką, po kurios iš užtvaros išlindęs Jordanas liko vienas prieš mane. Kažkokiu mistiniu būdu jis sugebėjo pataikyti iš labai sudėtingos situacijos. „Kaip tau pavyko tai padaryti. Aš juk buvau visiškai tave uždengęs“, – paklausiau jo bėgdamas į puolimą. Jordanas tiesiog pagūžčiojo pečiai ir atsakė: nežinau, Craigai, tai tiesiog įvyko.“

Iš pasakojimų

„Jordanas stovėjo prie baudų metimo linijos. Dikembe Mutombo paprašė jo vieną baudą mesti užmerktomis akimis. Jis nežinojo, kad Jordanas jau buvo tai padaręs ir anksčiau. Taigi, Michaelas užsimerkia ir paleidžia kamuolį link krepšio – metimas taiklus. Po jo Jordanas Dikembę Mutombo pasveikino atvykus į NBA.“

„Rungtynėse su Jutos „Jazz“ Jordanas prasiveržė link krepšio ir įdėjo per Johną Stocktoną. Kažkas iš sirgalių ėmė šaukti: susirask sau ūgiu prilygstantį žmogų, per kurį galėtum įdėti. Kitoje atakoje Michaelas įdėjo per 210 cm ūgio Melą Turpiną. Jordanas nuėjo prie sirgaliaus ir jam pasakė: ar toks tinka?“

„1995 metų Rytų konferencijos atkrintamosios varžybos. Serijos rezultatas buvo lygus 2:2 ir „Hornets“ turėjo galimybę laimėti penktąsias rungtynes Čikagoje. „Hornets“ atsiliko vienu tašku, kamuolys buvo 160 cm ūgio Muggsy Bogueso rankose. Prieš jį besigynę Jordanas rėžė: „Mesk, tu suknistas nykštyke.“ Boguesas metė, tačiau metimas buvo labai netaiklus. Po metų krepšininkas prisipažino, kad tas metimas praktiškai sugadino jo karjerą. M.Boguesas niekaip nebesusiderino savo taikiklio.“

„Dieną prieš ketvirtąsias NBA finalo rungtynes tarp „Bulls“ ir „Suns“, kai Čikagos ekipa pirmavo 2:1, Jordanas ir Ch.Barkley žaidė golfą. Michaelas „Suns“ lyderiui padovanojo 20 tūkst. JAV dolerių kainavusį deimantinį auskarą. Vėliau Jordano klausė, kodėl jis taip padarė. MJ atsakė: „Jis tiesiog nebemaišys man likusiose serijos rungtynės, todėl ką man reiškia tie 20 tūkst.? Barkley mano, kad jis yra geras mano draugas. Aš nekenčiu to storo (keiksmažodis)“. Ketvirtose serijos rungtynėse M.Jordanas pelnė 55 taškus.“


Šiame straipsnyje: MichaelisJordanasBullsNBA

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių