K.Kemzūra: stengsimės ugdyti nugalėtojų mentalitetą

Iš Madrido sugrįžusi Lietuvos krepšinio rinktinė toliau kibo į darbus. Šiandien mūsiškiai Kaune surengė treniruotę, po kurios krepšininkai ir treneriai sutartinai teigė, kad padarys išvadas iš patirtų pralaimėjimų Rusijai ir Ispanijai, o pirmuosius progreso požymius sirgaliai turėtų išvysti jau ketvirtadienį, kai naujutėlaitėje Kauno „Žalgirio“ arenoje lietuviai ir ispanai surems ginklus dar kartą.

„Bandysime ištaisyti klaidas, kurias darėme Madride. Klaidų norėčiau matyti mažiau. Agresyvią gynybą reikėtų išlaikyti ilgiau, galbūt net visas 40 minučių. Norėtųsi, kad puolimas taip pat būtų žymiai labiau organizuotesnis“, - dalykus, kuriuos tikisi ištaisyti, vardijo rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra.

- Ar ispanai tikrai yra stipriausia rinktinė būsimajame Europos čempionate? Ar įmanoma šiai komandai pasipriešinti?

- Jei čempionate tarpusavyje žaistume po dešimt rungtynių ar būtų kokia nors atrinkamųjų varžybų serija, ko gero, būtų sunkoka, tačiau čia viską lems vienos rungtynės, tad panaudojus kažkokius taktinius variantus viskas yra įmanoma. Vis dėlto, norint įveikti ispanus, mums reikia sužaisti beveik idealiai. Turime būti drausmingi, gerai pataikyti, priimti teisingus sprendimus.

- Ar daug kortų stengiatės neatskleisti per kontrolinius mačus?

- Kontrolines rungtynes žaidžiame tam, kad pagerintume tuos žaidimo aspektus. Aišku, vienose rungtynėse naudojame vienus derinius, kitose kitus. Pakaitaliojame gynybos sistemas. Žaidžiame ir norime pergalių jau kontroliniame cikle, tačiau, kad ir kaip jis klostytųsi,  Europos čempionatą pradėsime su nuliu pergalių ir nuliu pralaimėjimų. Aišku, sutinku, kad jei visas rungtynes pralošime, pasitikėjimo per lemiamus mūšius taip pat gali pritrūkti. Reikia stengtis laimėti, kad ugdytumėmės nugalėtojų mentalitetą. Stengiamės rinktis stiprius varžovus, kurie žaidžia galingai agresyviai. Manau, jog tai duoda daugiau naudos.

- Ar jau po truputį aiškėja galutinis komandos dvyliktukas?

- Klausimų dar tikrai kyla. Prie šitos temos nenorėčiau dabar grįžti.

- Kokį vaizdą palieka komandos vidurio puolėjų Jono Valančiūno,  Marijono Petravičiaus ir Roberto Javtoko žaidimas?

- Visi kažkuo skirtingi ir visi kažkuo panašūs. Jonas atrodė gerai rungtynėse su čekais, su rusais neblogai, su ispanais – prastokai. R.Javtokas sunkiai randa savo vietą, tačiau mače su ispanais jau žaidė agresyviai, rado savo vietą komandoje, atliko kapitono pareigas. M.Petravičius mače su ispanais gynėsi neblogai, tačiau buvo keletas epizodų, kuriuose jis neatsitvėrė varžovų.

- Kaip ginsitės prieš Pau Gasolį?

- Pagrindinė bėda tame, kad daugelį savo taškų jis pelnė ne vienas prieš vieną, o perimdamas kamuolį ir nubėgdamas į greitą puolimą. Vienas prieš vieną mes tvarkėmės puikiai, tačiau praleidome daug taškų klysdami puolime.

Į Lietuvą ispanai atvyksta būdami pakilios nuotaikos. Kol kas Europos čempionai šiame kontrolinių varžybų cikle dar nesuklupo nei karto. Praėjusią savaitę Sergio Scariolo auklėtiniai ne tik įveikė mūsiškius, bet ir 76:53 sutriuškino prancūzus, o prieš pat išvyką į Kauną nepaliko jokių vilčių Bulgarijai – 96:59.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tubiec

Tubiec portretas
Bet rinktine tai silpnokai atrodo.

jonas

jonas portretas
kemzūra nebandyk išmest valančiūno. lietuviai tokio tavo gesto nesuprastu :)

Pikasas

Pikasas portretas
Lietuvos krepšinis turi puikią plejadą gabių talentingų trenerių. Manau, kad Kęstutis Kemzūra irgi - vienas iš jų. Po Pasaulio čempionato iš jo daug tikimasi... Mintys balsu apie du žaidėjus: Deja , tenka pripažinti, kad grubios klaidos yra Šarūno jau gerokai nudėvėtas "Achilo kulnas". Jo staigūs , užslaptinti perdavimai yra tikrai meistriški, bet jie nėra naujiena priešininkams. Tad dėmesingumas čia jam taip pat būtinas. (Priminsiu - iš eilės 3 klaidos mačo pradžioje su ispanais) Įsivaizduoju ir Šarūno bei Jono tandemą, pakeliant kamuolį prieš įdėjimą į krepšį. Ne visi centrai P.Gazolio lygmens, tad šį fintą, tikiuosi dar ne kartą pamatysime. Gal tokių staigių tritaškių pas Šarūną bus mažiau, tačiau stebina ir jo greiti prasiveržimai. Bravo. Jonas Valančiūnas labai kuklus ir dar neišpuikęs krepšinio meistras. Taip, jau meistras. Būti geriausiu Europoje savo amžiuaus grupėje taip pat didelis pasiekimas. Be to, jis tapo jaunųjų krepšinio gerbėjų sėkmės talismanu. Kai pamačiau Joną žaidžiant pirmą kartą, pagalvojau, kad jis savo rankas "medumi pasitepęs". Taip kamuolys prie jų lipdavo. Kaip sakoma, tai - Dievo dovana ir tas vaikis dar parodys ką tai jo karjeroje gali reikšti. Kita puiki savybė - puikus jausmas kur atšoks nuo krepšio kamuolys ir aistringa kova dėl jo. Apskritai, tai labai aistringas žaidėjas. Tik nedaug krepšininkų sugeba taip save visą atiduoti komandai. Asmeniškai viliuosi, kad Jonas bus LR rinktinėje per EČ. Netgi labai nesistebėčiau, jei jis ir vyrų rinktinėje taptų "sėkmės talismanu". Turiu savo nuomonę, su kuriuo krašto puolėju bus draugiškai atsisveikinta. Ir visai nemanau, kad būtinai pasitrauks koks aukštas vyras. Čia - spręsti treneriui Kemzūrai. Matau ir tarp gynėjų vieną, kuris vis dar neprisitaiko ir savo vietos nesuranda. Kai kas gali pradėti tvirtinti, kad įžaidėjų ir atakuojančių gynėjų ir dabar nėra per daug. Ir jie bus teisūs. Tačiau atsisakyti aukštaūgių, kai jų galimybės kovoje dėl kamuolių labai reikalingos, kažin ar būtų sumanu. Pasakysiu dar aiškiau. Man gaila, kiekvieno jau pasitraukusio iš 20-tuko žaidėjo ir tų dviejų sekančių. O tai reiškia, kad Lietuva galėtų turėti net ir antrą komandą, kuri iš pradinės grupės turėtų šansų išlipti. Nepamenu, kad Lietuvoje kada būtų buvęs toks platus aukštos klasės žaidėjų pasirinkimas. Ir jei rinktinė neturi kokio Sabonio, Marčiulionio ar Kleizos, tai ji gali turėti pilnavertį, kovingą sąstatą. O tai iš tikrųjų yra šiuolaikiniame greitame bei aistringame krepšinyje labai daug.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių