K.Kemzūra: nuo vaikystės svajojau būti krepšininku

Naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra, svečiuodamasis mūsų portale ir bendraudamas su jo lankytojais, pripažino, kad krepšinį pasirinko jau vaikystėje, o vadovauti nacionalinei komandai ryžosi ne dėl atlyginimo.   

- Ar domėjotės, ką apie jūsų kandidatūrą mano rinktinės žaidėjai?

- Specialiai jų neklausinėjau, bet skaičiau žaidėjų pasisakymus ir malonu, kad jie gerai atsiliepia gerai apie mane. Šiaip santykiai su visais žaidėjais yra geri.

- Kokia jūsų krepšinio filosofija?

- Komandinis krepšinis su geru kamuolio ir žaidėjų judėjimu aikštėje bei gera gynyba.

- Kokie jūsų santykiai su Jonu Kazlausku? Ar norėtumėte dar su juo kartu padirbėti?

- Santykiai geri. Jonas Kazlauskas yra vienas iš mano mokytojų ir labai vertinu jį kaip trenerį ir kaip asmenybę. Jeigu pakviestų, tai svarstyčiau.

- Sakėte, kad žadate nekartoti nei savo, nei buvusių trenerių klaidų. Kokias jūs jaučiatės padaręs klaidas? Kokias svarbiausias klaidas padarė R.Butautas su R.Kurtinaičiu Europos čempionate?

- Nenorėčiau viešai analizuoti nei savo, nei kitų klaidų. Visi mes neapsaugoti nuo jų, neklysta tik tas, kas nedirba. Manau, kad svarbiausia - padaryti išvadas iš klaidų.

- Kokie jūsų santykiai su R.Kurtinaičiu?

- Su R.Kurtinaičiu mane sieja normalūs darbo santykiai. Per visą rinktinės trenerių rinkimų kampaniją buvome nevalingai supriešinti.

- Ar bendraujate su Deividu Blatu? Gal norėtumėte jį pakviesti savo asistentu į Lietuvos rinktinę?

- Taip, bendrauju. Su Deividu dirbti norėčiau bet kokiomis sąlygomis, nes malonu su juo dirbti. Jis šiuo metu yra Rusijos rinktinės vyriausiasis treneris. Todėl nei teoriškai, nei praktiškai jo pakviesti į Lietuvos rinktinę neįmanoma.

- Jeigu rinktinė žais 2010 m. pasaulio čempionate, ar kviesite jaunus žaidėjus, kurie galbūt bus naudingi 2011 m. Europos čempionate?

- Žaidėjus į rinktinę kviesiu ne pagal amžių, o pagal jų meistriškumą ir norą žaisti rinktinėje.

- Ar jūs rinktinėje skirstysite krepšininkus į žalgiriečius ir rytiečius, nes pastaruoju metu tai akivaizdžiai matėsi?

- Tikrai neskirstysiu. Neturės jokios įtakos, kokiame klube krepšininkas žaidė.

- Ar jums neatrodė kvailoka diskusija prieš jūsų paskyrimą rinktinės vyriausiuoju treneriu, kurios pagrindinis leitmotyvas buvo vienas: ar sugebėsite suvaldyti Šarūną Jasikevičių? Tarsi Šaras būtų koks nors chuliganas, besitrainiojantis po rūbinę su beisbolo lazda...

- Geras pastebėjimas. Žmonėms, nepažįstantiems Šarūno, susidaro įspūdis, kad jis - vienas problematiškiausių žaidėjų Europoje. Manau, kad taip nėra.

- Kaip manote, ar pateisinama, kad žlugdomų kitų sporto šakų sąskaita finansuojamas krepšinis? Jūs treniravote Latvijos rinktinę. Šalis mažesnė už Lietuvą, o pagal latvių sporto pasiekimus, mums, lietuviams, gėda. Latvių ir futbolo rinktinė, ir ledo ritulio rinktinės, net bobslėjaus komanda garsina šalį.

- Nemanau, kad krepšinio sąskaita Lietuvoje žlugdomos kitos sporto šakos. Nežinau, kodėl, bet latviai orientuojasi į daugiau sporto šakų. Iš vienos pusės tai - gerai, kita vertus, tokiai mažai valstybei sunku visose srityse dirbti vienodai efektyviai. O Lietuvoje krepšinis, jo rezultatai - nacionalinis pasididžiavimas. Tačiau tikrai visi džiaugiamės, kai V.Alekna laimi auksą.

- Ar mėginsite kviesti į rinktinę Ž.Ilgauską ir R.Šiškauską?

- Manau, kad pirmiausia reikia ramiai pasikalbėti su šiais vyrais, suprasti ir pajausti, ką jie galvoja apie rinktinę.

- Ar yra krepšininkų, kurių nenorite matyti rinktinėje?

- Nesu priešiškai nusiteikęs nė prieš vieną krepšininką.

- Ar nebuvo pasiūlymų šį sezoną treniruoti klubinę komandą?

- Kol kas konkretaus pasiūlymo nebuvo. Prasidėjus sezonui, visos komandos jau buvo pasirinkusios trenerius. Laukiu savo šanso, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių klubai keičia trenerius bei žaidėjus. Konkurencija yra didelė ir daug gerų bei žinomų specialistų tebelaukia darbo taip pat, kaip ir aš.

- Vienos žiniasklaidos priemonės skelbia, kad uždirbsite 5 tūkst. litų per mėnesį, kitos praneša, kad gausite panašiai, kaip R.Butautas. Jo atlyginimas buvo, berods, 15 tūkstančių. Kuris variantas yra arčiau tiesos?

- Nežinau, kiek uždirbo Ramūnas ir negaliu sulyginti. Dirbti su rinktine nusprendžiau ne dėl atlyginimo. Klube uždirbdavau tikrai keliskart daugiau.

- Įdomu, ką krepšininkai veikia be krepšinio? Ką būtumėte pasirinkęs, jei ne krepšinį?

- Geras klausimas. Kiek save atsimenu, nuo vaikystės svajojau būti krepšininku, o jeigu nepavyks - tai krepšinio treneriu. Visai neseniai susimąsčiau, ką gi aš dar galėčiau veikti?. Sunku buvo surasti sritį, kurioje jausčiau tokį pasitenkinimą, kaip krepšinyje. Be to, esu vedęs, auginu du vaikus, todėl šiuo metu nemažai laiko praleidžiu ir namuose.

- Dar žaisdamas Kauno Atlete" kelionėse visą laiką skaitydavote knygas. Ar dabar taip pat daug skaitote ir ką?

- Dabar daugiau skaitau specialią literatūrą. O kai noriu atsipalaiduoti ir pailsėti, skaitau detektyvus arba istorines knygas.

- Ką dažniausiai veikiate laisvalaikiu?

- Laisvalaikiu lankausi sporto klube, stengiuosi bent kartą per savaitę nueiti į pirtį. Dažniausiai būnu su šeima, lankome draugus.


Šiame straipsnyje: Kemzūra

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių