„Kings“ pirmą kartą istorijoje iškovojo Stenlio taurę

Šeštąsias Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės varžybų finalo rungtynes Rytų konferencijos čempionas Naujojo Džersio „Devils“ klubas su Dainiumi Zubrumi pirmadienį 1:6 (0:3, 1:1, 0:2) pralaimėjo Vakarų konferencijoje triumfavusiems Los Andželo „Kings“ ledo ritulininkams, kurie laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-2 bei pirmą kartą ekipos istorijoje iškovojo Stenlio taurę.

Du pirmuosius serijos mačus namuose „Devils“ varžovams pralaimėjo po pratęsimų vienodais rezultatais - 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:1) bei 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:1). Trečiosiose rungtynėse išvykoje Naujojo Džersio komanda priešinosi varžovams tik pirmajame kėlinyje - 0:4 (0:0, 0:2, 0:2), o ketvirtajame mače svečiuose pagaliau iškovojo pirmą pergalę - 3:1 (0:0, 0:0, 3:1).

Penktosiose rungtynėse Naujojo Džersio komanda varžovus įveikė 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).
Pirmadieno mače 33-ejų metų lietuvis per nepilnas 17 žaidimo minučių (16:41) kartą metė į varžovų vartus ir išvengė baudos minučių.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Dustinas Brownas (11:03), Jeffas Carteris (12:45 bei 21:30), Trevoras Lewisas (15:01 ir 56:15) bei Mattas Greene'as (56:30).

Vienintelio įvarčio autoriumi svečių gretose tapo Adamas Henrique'as (38:45).
„Devils“ komandai tai buvo jau penktoji Stenlio taurės varžybų finalo serija, o pergales ji iškovojo tris kartus - 1995, 2000 ir 2003 metais.

Vienintelį kartą (1993) Stenlio taurės finale žaidęs „Kings“ klubas 1-4 (4:1, 2:3, 3:4, 2:3, 1:4) turėjo pripažinti Monrealio „Canadiens“ ledo ritulininkų pranašumą.