Kinai nutraukė Rusijos čiuožėjų hegemoniją

Kinijos dailiojo čiuožimo atstovai - 31-erių Shen Xue bei 36-erių Zhao Hongbo - nutraukė 46-erių metus trukusią Rusijos atstovų hegemoniją žiemos olimpinių žaidynių dailiojo čiuožimo turnyro porų varžybose.

Vyro ir žmonos duetas iš Kinijos, sugrįžęs į dailųjį čiuožimą dėl Vankuverio olimpiados, iškovojo žaidynių auksą - 216,57 balo. Triskart pasaulio čempionų Shen Xue ir Zhao Hongbo žiemos olimpiados Vakuveryje auksas porų varžybose - pirmasis per visą Kinijos istoriją.

Nuo 1964 metų Insbruko (Austrija) žiemos olimpinių žaidynių šioje dailiojo čiuožimo rungtyje SSRS bei Rusijos poros auksą pelnė dvylika kartų iš eilės.

Vankuverio sidabras atiteko olimpinių čempionų tėvynainiams bei 2006 metų planetos pirmenybių nugalėtojams - Pang Qing bei Tong Jianui (213,31), o bronzą pelnė Vokietijos pora Aliona Savčenko ir Robinas Szolkowy'is (210,60).

Šiame straipsnyje: Vankuveris