Kauno „Žalgirio“ jaunimas iškopė į Vilagarsijos turnyro finalą

Vilagarsijoje (Ispanija) vykstančiame jaunimo komandų turnyre Kauno „Žalgirio“ krepšininkai užtikrintai žengė į finalą.

Gvido Markevičiaus ir Priito Venės treniruojami kauniečiai laimėjo abejas B grupės rungtynes. Lemiamoje dvikovoje penktadienį žalgiriečiai įveikė Badalonos „DKV Joventut“ ekipą 69:48 (17:13, 13:9, 22:11, 17:14).

Šeštadienį turnyro finale „Žalgiris“ susitiks su Belgrado FMP arba Madrido „Asefa Estudiantes“ dvidešimtmečiais.

Išvakarėse abi varžovės B grupės rungtynėse įveikė Belgrado „Mega Vizura“ ekipą. Tiesa, „Žalgiris“ varžovus sutriuškino 93:69, o Badalonos krepšininkai, nors po trijų kėlinių ir atsilikinėjo 16 taškų skirtumu, laimėjo mačą prieš serbus 59:56.

Mačas su „DKV Joventut“ svečiams iš Lietuvos prasidėjo gan sunkiai, tačiau nors žaidimas „nesiklijavo“, po pirmojo kėlinio mūsiškiai pirmavo 17:13. Nepaisant išskirtinėmis teisėmis Badalonos ekipos gretose turnyrui registruoto 25-erių metų Eurolygos patirties turinčio Dmitrijaus Fliso pastangų bei Žygimantui Janavičiui pataikius savo antrąjį tritaškį, žalgiriečiai buvo priekyje ir įpusėjus rungtynėms - 30:23.

Ž.Janavičiaus solo trečiajame kėlinyje padėjo Kauno ekipai galutinai įtvirtinti savo pranašumą. Pataikęs tritaškį komandos kapitonas pridėjo dvitaškį su pražanga, o po dar vieno tolimo metimo 27-ąją minutę „Žalgiris“ atsiplėšė 46:28. Tokia pat persvara išliko ir dar po 3 minučių (52:34), o Mantui Kadzevičiui ir Vyteniui Lipkevičiui pelnius po dvitaškį vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui (58:36), ispanų rankos visiškai nusviro. Rungtynės baigėsi rezultatu 69:48.

„Žalgiriui“taškus pelnė: Ž.Janavičius 20 (2/7 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 4/9 baudų), V.Lipkevičius 8, V.Čepukaitis 7 (5 atkovoti  kamuoliai), M.Kupšas 7, S.Vene 6 (6 atkovoti kamuoliai, 5 perimti), Š.Vasiliauskas 6 (5 rezultatyvūs perdavimai), M.Kadzevičius 6 (6 atkovoti kamuoliai), A.Pečiukevičius 5, A.Drungilas 2 (9 atkovoti kamuoliai), T.Jogėla 2.

Šiame straipsnyje: Žalgiris