„Kauno“ futbolininkai įveikė andoriečius

Lietuvos čempionas FBK „Kaunas" pradėjo UEFA Čempionų lygos turnyro kovas. Kauniečiai pirmose rungtynėse antradienį Andoroje 4:1 (3:0) įveikė stipriausią šios šalies komandą „Santa Coloma".

Įvarčius kauniečiams pelnė Linas Pilibaitis (12 min. ir 42 min. iš 11 metrų baudinio) ir Rafaelis Ledesma (27 min. ir 80 min.). Varžovams įvartį 58 min. iš 11 metrų baudinio įmušė Alexanderis Rodriguezas. 33 min. andoriečiai nerealizavo dar vieno 11 metrų baudinio.

Rungtynių eiga

Pirmos septynios rungtynių minutės vyko gan ramiai, abi komandos žvalgėsi. Tačiau „Kaunas" per tą laiką kėlė net tris kampinius. 12-ąją minutę „Kauno" gynėjas Linas Pilibaitis po kampinio galva nuginklavo varžovų vartininką - 1:0.

Pasiekę įvartį, mūsiškiai dar keletą kartų kėlė kampinius. 20 min. „Kauno" puolėjas Mindaugas Grigalevičius spyrė iš toli, bet „Santa Coloma" vartininkas buvo budrus. Netrukus aikštės šeimininkai atsakė baudos smūgiu iš 25 metrų, bet kamuolys praskriejo virš svečių vartų. Tuoj pat Vytautas Lukša perdavė kamuolį Rafaeliui Ledesmai, tačiau pastarasis spyrė nestipriai.

28 min. „Kaunas" įmušė antrąjį įvartį. jį baudos smūgiu iš 20 metrų pelnė pripažintas standartinių padėčių meistras R.Ledesma. Jis pats uždirbo baudos smūgį. 33 min. Mindaugas Bagužis baudos aikštelėje pargriovė varžovų, ir teisėjas į kauniečių vartus skyrė 11 metrų baudinį. mūsų vartininkas Marianas Kello pademonstravo savo meistriškumą ir varžovo spirtą kamuolį atrėmė.

40 min. Lietuvos čempionų persvara tapo triuškinanti. 11 metrų baudinį uždirbo M.Grigalevičius, o jį realizavo Linas Pilibaitis - 3:0.

42 min. mūsų varžovus nuo įvarčio išgelbėjo virpstas. Po Vytauto Lukšo smūgio iš baudos aikštelės kamuolys nuo vartininko pataikė į virpstą. Po pirmojo kėlinio „Kauno" persvara akivaizdi.

Antrasis kėlinys svečiams prasidėjo nesėkmingai. 57 min. geltona kortelė parodyta mūsų legionieriui iš lenkijos Adrianui Mrowiecui. Po minutės Irmantas Zelmikas baudos aikštelės krašte pargriovė aikštės šeimininkų žaidėją, ir arbitras į mūsų vartus skyrė antrą 11 m. baudinį. Šį kartą M.Kello savo komandos nuo įvarčio neišgelbėjo - Alexanderis Rodriguezas spurė taikliai - 3:1.

67 min. „Kauno" saugą Vytautą Lukšą pakeitė Nerijus Valskis. Netrukus mūsų treneriai atliko dar du keitimus. 73 min. vietoje L.Pilibaičio aikštėje pasirodė Vygantas Zubavičius, o 76 min. M.Grigalevičių pakeitė serbas Bojanas Mamičius. Tai buvo serbo debiutas „Kauno" komandoje.

80 min. antrą kartą pasižymėjo „Kauno" legionieriuis iš Brazilijos R.Ledesma. Jis pasinaudojo varžovų vartininko klaida ir permetė kamuolį per jį - 4:1. 88 min. iš toli pavojingai smūgiavo B.Mamičius.

Mūsų futbolininkai svečiuose iškovojo įspūdingą pergalę. Netenka abejoti, kad po atsakomųjų rungtynių Kaune, kurios vyks po savaitės, kauniečiai pateks į kitą etapą ir jame susikaus su Glazgo ‚Rangers" (Škotija).

„Kaunas" žaidė tokios sudėties: Marianas Kello, Nerijus Radžius, Mindaugas Bagužis, Irmantas Zelmikas, Tomas Kančelskis, Nukri Mančchava, Adrianas Mrowiecas, Linas Pilibaitis (73 min. Vygantas Zubavičius), Vytautas Lukša (67 min. Nerijus Valskis), Rafaelis Ledesma, Mindaugas Grigalevičius (76 min. Bojanas Mamičius).