Kauno derbyje užtikrintai nugalėjo „VIČI-Aistės“

Kauno “VIČI-Aistės” laikinosios sostinės derbyje nepaliko jokių vilčių “LKKA-Aistėms”. Lietuvos čempionės išvykoje įveikė varžoves 78:32 (10:18,  2:22,  10:12,  10:26) ir iškovojo penktąją pergalę LMKL čempionate.

Puikios  gynybos dėka vos per 4 minutes “VIČI-Aistės” susikrovė dviženklę persvarą (0:10). Dažnai klydusios aikštelės šeimininkės pirmuosius taškus pelnė tik baudų metimais ketvirčio viduryje. Po minutės pertraukėlės “LKKA-Aistės” ėmė naudoti zoninę gynybos sistemą, kuri pristabdė varžovių puolimą ir privertė Lietuvos čempiones klysti. Abi komandos klaidas išnaudojo ir taškus rinko greitomis atakomis – 10:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje Courtnay Pilypaitis perėmė du kamuolius, vėliau pataikė tolimą metimą, po kurio “VIČI-Aistės” pirmavo 10:27. “LKKA-Aistės” nerado vaistų prieš varžovių gynybą, keletą kartų paruošti metimui neužtekdavo atakai skirto laiko. Skirtumas galėjo išaugti dar daugiau, tačiau “VIČI-Aisčių” krepšininkės prametė metimus iš dėkingų situacijų. Po Mantės Kvederavičiūtės tritaškio komandas skyrė jau 25 taškai – 11:36.

Po lygaus trečiojo kėlinuko, kuriame viešnios žaidė pernelyg atsipalaidavusios ir leido “LKKA-Aistėms” pelnyti daugiau taškų nei per visą pirmąją dvikovos pusę, paskutiniajame ketvirtyje “VIČI-Aistės” gynyboje vėl darbavosi nepriekaištingai ir 5 minutes išlaikė savo krešį “sausą”. Žiūrovų plojimų susilaukė Lina Pikčiūtė, įspūdingai blokavusi Vitalijos Kaminskytės metimą.

“VIČI-Aistėms” A. Putnina pelnė 16 (9 atk. kam.), V. Sipavičiūtė – 12, T. Likhtarovič – 11 taškų. “LKKA-Aistėms” L. Svarytė surinko 8 (8 atk. kam.),  D. Saurazaitė ir K. Balčiūnaitė (8 atk. kam.) – po 7 taškus.

Šiame straipsnyje: Viči-AistėsMoterų krepšinis