Kaune išaiškėjo kultūrizmo čempionai

Sekmadienį Kauno sporto ir kultūros centre „Girstutis" vykusiame Lietuvos kultūrizmo ir fitneso čempionate moterų fitneso absoliučioje kategorijoje pirmąsias tris vietas užėmė Kauno klubo „Geležiniai žmonės" atstovės - Rūta Pažarauskaitė, vilnietė Jolanta Dubikaltytė ir kita kaunietė Snieguolė Mikalauskienė.

Vilniaus „Viktorija Gym" klubui atstovaujantis Semionas Berkovičius pripažintas geriausiu šių metų Lietuvos kultūristu. Šį titulą jis iškovojo absoliučioje vyrų kultūrizmo kategorijoje,

S.Berkovičius nurungė antrojoje vietoje likusį Giedrių Kriūną (Kauno „Olimpas") ir Paulių Jasiukaitį (Vilniaus „D‘Atlantis").

„Šių metų čempionatas ir dalyvių gausa, ir atletų meistriškumu buvo vienas įspūdingiausių", - įsitikinęs Lietuvos kultūrizmo ir fitneso asociacijos prezidentas Saulius Misevičius.

Pasak jo, su kaupu pasiteisino ir taisyklių pakeitimai. Vadovaujantis naująja tvarka, į geriausiųjų penketuką patekę sportininkai į dvikovą kviečia po du varžovus ir siūlo jiems demonstruoti tas stovėsenas, kurios kviečiančiajam yra palankesnės.

Čempionate pirmą kartą po ilgesnės pertraukos varžėsi ir mišrios poros. Šalies čempionų vardus iškovojo Kauno klubo „Geležiniai žmonės" pora Dovilė Simonavičiūtė ir Arnas Kvasauskas.

Čempionate dalyvavo iš viso 19 klubų atstovai. Daugiausia įskaitinių taškų pelnė Kauno klubas „Geležiniai žmonės" (217 tšk.), antrąją vietą užėmė Šiaulių „Gylys" (137 tšk.), o trečiąją - Vilniaus „D‘Atlantis" (74 tšk.).

Pirmenybėse geriausiai pasirodę atletai netrukus atstovaus Lietuvai Europos ir pasaulio čempionatuose. Birželio 7 d. lietuviai dalyvaus net trejose pirmenybėse. Portugalijoje vyks WABBA Europos čempionatas, o Vokietijoje - WPF žemyno pirmenybės ir WFF NABBA pasaulio čempionatas. Birželio 21 dieną Graikijoje startuos NABBA kultūrizmo pasaulio čempionatas, į kurį irgi važiuos penki Lietuvos atstovai.

Nuotraukoje

Lietuvos kultūrizmo ir fitneso čempionato mišrių porų varžybose nugalėjo D.Simonavičiūtė ir A.Kvasauskas.