Karaliaus taurės turnyras prasidėjo fantastišku trileriu

Ispanijos Karaliaus taurė turės naują šeimininką. Pirmajame turnyro ketvirtfinalyje, vertame finalo vardo, Barselonos „Regal Barcelona“ su Šarūnu Jasikevičiumi po 50 minučių trukusios neįtikėtinai dramatiškos kovos 111:108 (25:18, 24:28, 15:14, 13:17, 16:16, 18:15) palaužė praėjusių metų varžybų nugalėtoją Madrido „Real“ klubą, savo gretose turintį Martyną Pocių.

Pusfinalyje katalonai susitiks su Vitorijos „Caja Laboral“ ir Saragosos CAI poros nugalėtoju.

Ketvirtajame kėlinyje 6 taškais atsilikinėję „Real“ krepšininkai spurtavo 7:0 ir išsiveržė į priekį (67:66). Aikštėje vyko įnirtinga kova, rezultatas svyravo tai į vienos, tai į kitos komandos pusę. Likus mažiau nei minutei Ante Tomičius baudos metimais sugrąžino „Regal Barcelona“ pranašumą, tačiau Nikola Mirotičius įmetė dvitaškį ir ekipos turėjo žaisti papildomą laiką (77:77).

Pratęsimo pradžioje užsivedę Ispanijos čempionai iškart atitrūko (85:79), tačiau „karališkasis“ klubas parodė charakterį – laimėjo atkarpą 7:0 ir vėl perėmė iniciatyvą (86:85). Vis dėlto, nė viena komanda nenorėjo pralaimėti – Sergio Llullas pelnė dvitaškį, o vėliau abu baudos metimus prametęs Erazemas Lorbekas suteikė galimybę varžovams dar labiau nutolti. Sergio Rodriguezas ir Jaycee Carrollas ja pasinaudojo (93:90). Fantastiškai paskutinėmis akimirkomis sužaidė E.Lorbekas, prieš kurį buvo prasižengta – „centras“ pataikė pirmąjį baudos metimą, o antrąjį specialiai prametė – kamuolį atkovojęs A.Tomičius jį perdavė E.Lorbekui, o pastarasis dvitaškiu išplėšė savo komandai galimybę toliau kovoti dėl pergalės (93:93).

Antrąjį pratęsimą, kaip ir pirmąjį, sėkmingiau pradėjo Barselonos krepšininkai, kurie po Viktoro Sados ir A.Tomičiaus metimų įgijo 4 taškų persvarą (102:98). S.Llulas kovojo iš paskutiniųjų – jo tritaškis sumažino „Real“ atsilikimą iki minimumo (101:102). Patikimiau puolime bei gynyboje žaidę katalonai įgijo saugesnį pranašumą (107:103). Madrido klubas bandė į pergalę kabintis pražangomis – Juanas Carlosas Navarro buvo tikslus, tačiau Marcelinho Huertas ir S.Llullas išlaikė intrigą iki paskutinių akimirkų. Vis dėlto, lemiamas ispano metimas buvo netikslus ir „Regal Barcelona“ šventė fantastišką pergalę111:108.

„Regal Barcelona“: P.Mickaelas (10/14 dvitaškiai) 26, A.Tomičius (7/9 dvitaškiai, 11 atk. kam.) 20, E.Lorbekas 17, M.Huertas (10 rez. perd.) 13, J.C.Navarro ir C.J.Wallace‘as po 11 ... Š.Jasikevičius 0.

„Real“: S.Llullas (6/17 tritaškiai) 23, S.Rodriguezas (8 rez. perd.) 18, N.Mirotičius (8/10 dvitaškiai) ir J.Carrollas po 17, R.Fernandezas (7 atk. kam.) 15 ... M.Pocius 0.

Šiame straipsnyje: BarcelonaRealIspanija