Kanadiečiai nepateko į pasaulio jaunimo čempionato finalą

Kanadoje vykstančio dešimties komandų pasaulio jaunimo (iki 20 metų) elito grupės ledo ritulio čempionato finale žais Rusijos ir Švedijos rinktinės, o šeimininkai kanadiečiai su Suomijos ekipa kovos tik dėl bronzos medalių.

Tai paaiškėjo po antradienį pasibaigusių pusfinalio susitikimų, kuriuose čempionų titulus ginantys Rusijos ledo ritulininkai 6:5 (2:0, 3:1, 1:4) įveikė praėjusių pirmenybių sidabro medalininkus bendraamžius iš Kanados, o Švedijos rinktinė tik baudinių serijoje 3:2 (0:0, 0:1, 2:0, 0:0, 1:0) palaužė Suomijos komandos pasipriešinimą.

Vienintelėse autsaiderių grupės rungtynėse antradienį JAV jaunieji ledo ritulininkai net 12:2 (4:0, 7:1, 1:1) sutriuškino Latvijos ekipą ir, nepriklausomai nuo likusių susitikimų, išsaugojo vietą šios amžiaus grupės elite.

Trečiadienį lemiamas rungtynes dėl vietos elite žais su bendraamžiais iš Danijos.

Autsaiderių grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. JAV         2 2 0 0 0  23:5   6
2. Šveicarija  2 1 1 0 0   9:6   5
3. Danija      2 0 0 1 1   6:15  1
-------------
4. Latvija     2 0 0 0 2   5:17  0

Pirmąsias tris vietas užėmusios ekipos išsaugos vietas elito grupėje, o ketvirtoje pozicijoje likusi komanda iškris į I diviziono A grupę.