Kalnų slidininkas V.Rumiancevas finišavo šeštajame dešimtuke

Paskutinis Lietuvos sportininkas, tęsiantis pasirodymą Vankuverio olimpinėse žaidynėse, kalnų slidininkas Vitalijus Rumiancevas didžiojo slalomo rungtyje užėmė 59 vietą.

24 metų vilniečio bendra dviejų nusileidimų rezultatų suma - 2 min. 56,79 sek. Olimpiniu čempionu tapusiam šveicarui Carlui Jankai V.Rumiancevas nusileido 18,96 sek.

Pirmąjį kartą lietuvis Vistlerio olimpinę kalnų slidinėjimo trasą įveikė per 1 min. 27,27 sek. ir užėmė 68 tarpinę poziciją.

Antrajame rate trenerio Jurijaus Švecovo auklėtiniui pavyko pagerinti savo padėtį. Nors V.Rumiancevas šįkart buvo lėtesnis ir finišą pasiekė per 1 min. 29,52 sek., to užteko šoktelti devyniomis pozicijomis į priekį.

Didžiojo slalomo rungtis buvo pirmasis V.Rumiancevo startas Vankuverio olimpinėse žaidynėse. Sportininkas taip pat dalyvaus šeštadienį vyksiančiose slalomo varžybose.

Olimpiniu didžiojo slalomo rungties čempionu tapęs 23 metų C.Janka (2 min. 37,83 sek.) 0,39 sek. aplenkė norvegą Kjetilį Jansrudą, pelniusį sidabrą, ir 0,61 sek. - pastarojo tautietį Akselį Lundą Svindalą, kuriam didžiojo slalomo varžybų bronza buvo jau trečiasis apdovanojimas Vankuveryje.

Didžiojo slalomo rungtyje startavo 101 sportininkas. 17 kalnų slidininkų nepasiekė finišo, dar trys buvo diskvalifikuoti teisėjų. Suklupo ir trijų Vankuverio olimpinių medalių laimėtojas iš JAV Bode Milleris, kuris, atlikdamas pirmąjį nusileidimą, iššliuožė iš trasos.