„Jugų“ krepšinio dramoje - serbų triumfas

45 minutės, fantastiški metimai, kova dėl kiekvieno aikštės centimetro, pergalės šokiai ir triumfo atodūsiai - toks neįtikėtinai gražus ir intriguojantis buvo antrasis Europos čempionato pusfinalis.

Serbijos ir Slovėnijos rinktinės padovanojo tikrą krepšinio klasiką. Gaila, kad tokiose rungtynėse vieni turi nugalėti, kiti pralaimėti.

Šįkart sėkmė plačiau nusišypsojo jauniausiai čempionate Serbijos rinktinei, kuri po dramatiškos kovos ir penkių papildomų minučių 96:92 (11:19, 24:26, 21:12, 23:22, 17:13) išplėšė pergalę prieš Slovėniją.

Serbai sekmadienį finale kovos su Ispanija, o slovėnai dėl bronzos medalių grumsis su Jono Kazlausko treniruojamais graikais.

Didvyris. Milošo Teodosičiaus sąskaitoje po trijų kėlinių buvo 8 taškai. Kai nuskambėjo finalinė sirena, prie serbų įžaidėjo pavardės švietė skaičius 32. Per ketvirtą kėlinį įžaidėjas sumetė 16 taškų ir tritaškiu išlygino santykį, o per pratęsimą pridėjo dar dvi tolimas bombas ir nepaprastai svarbius baudų metimus.

Broliai. Erazemas Lorbekas slovėnų gretose sužaidė dar vienas įspūdingas rungtynes - 25 taškai ir 10 atkovotų kamuolių. Bet didesniu netikėtumu tapo jaunesniojo jo brolio Domeno pasirodymas. Iki tol per visą čempionatą 25 taškus pelnęs gynėjas pusfinalyje įmetė 22 taškus. Slovėnų apmaudui, fantastiškų D.Lorbeko ir veterano Gorano Jagodniko tritaškių pergalei neužteko.

Kirstynės. "Spodek" arenoje vyko tikras karas, Abiem komandoms rungtynių arbitrai sušvilpė 70 pražangų. Serbai metė 39 (pataikė 32), slovėnai - net 49 (40) baudų. Serbijos rinktinėje dėl išnaudoto pražangų limito mačo nebaigė du, Slovėnijos - trys krepšininkai.

Gudragalvis. Trečio kėlinio viduryje, kai iniciatyva vis dar priklausė slovėnams, serbų treneris Dušanas Ivkovičius "išsireikalavo" techninės pražangos. Patyręs vilkas sulaukė savo ekipos rekacijos. Serbai likusią kėlinio atkarpą laimėjo 16:5 ir ištirpdė slovėnų persvarą iki minimumo - 57:56.

Rūpesčiai. Jure Zdovcui rungtynių pabaigoje turėjo įsiskaudėti galvą. Jau trečio kėlinio pabaigoje ketvirtąsias pražangas gavo E.Lorbekas, Boštjanas Nachbaras ir Jurica Golemacas. Dėl traumų slovėnams šiose rungtynėse negalėjo padėti Goranas Dragičius ir Matjažas Smodišas.

Kalneliai. Iki pertraukos rungtynės priminė jūros bangavimą. Iš pradžių 6:2 pirmavo serbai, po to penkių minučių atkarpą 13:0 laimėjo slovėnai, vėliau spurtu 8:0 atsakė serbai, bet į tai varžovai vėl pažėrė argumentų - 11:2. Spėkite, kaip baigėsi kita atkarpa? Žinoma, ją 5:0 laimėjo serbai. Kadangi Slovėnijos rinktinės pakilimai buvo didesnė, po dviejų kėlinių būtent ji turėjo pranašumą - 45:35.

Akistata. Pirmos mačo dalies puošmena tapo E.Lorbeko ir Kosta Perovičiaus dvikova. Slovėnų vedlys per du kėlinius surinko 16 taškų, serbas atsakė 11 taškų vos per 7 minutes. E.Lorbekui rūpesčių gynyboje kėlė ir pagrindinis serbų vidurio puolėjas N.Krstičius, iki pertraukos įmetęs 10 taškų.

Istorija.  Slovėnų treneris Jure Zdovcas būdamas žaidėju dukart laimėjo Europos (1989 ir 1991 m.) ir sykį pasaulio čempionatą (1990 m.) vadovaujamas... D.Ivkovičiaus, kuris šįkart stovėjo prie varžovų suolo.

Pasitikėjimas. Tikrą aistrų katilą tarp dviejų "jugų" komandų bandė suvaldyti ir Tomas Jasevičius. FIBA Europos teisėjų padalinio vadovai įvertino Europos čempionate debiutuojantį jauną lietuvį, nors jis pats nepuoselėjo didelių vilčių švilpti per sarbiausias kovas Katovicuose.

Prekyba. Slovėnijos rinktinės gerbėjai tapo pagrindiniais lietuvių klientais. Atsikratyti bilietais į lemiamas čempionato rungtynes norėję lietuviai daugiausia jų pardavė būtent slovėnams. Slovėnų krepšininkai šeštadienį galėjo jaustis aikštės šeimininkais, nes serbų aistruoliai ištirpo "žaliųjų" jūroje.