Jubiliejinė kauniečių studentų pergalė

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai iškovojo jubiliejinį – dešimtąjį – Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionų titulą. Tituluotieji kauniečiai pirmadienį Klaipėdoje vykusio XIV-ojo LSKL čempionato finale po permainingos kovos 86:71 nugalėjo Vilniaus Mykolo Romerio (MRU) universiteto ekipą.

VDU krepšinio komanda LSKL čempionų titulus yra iškovojusi 2001, 2002, 2004, 2005, 2007, 2008, 2009 2010, 2011 ir 2012 metais. Taip pat penkis kartus (2006, 2007, 2008, 2010, 2011) skynė nugalėtojų laurus Europos universitetų krepšinio čempionatuose.

Šįkart VDU ekipai bandė įkąsti MRU atstovai - pirmojo kėlinio viduryje vilniečiai pirmavo 12:10, tačiau netrukus VDU krepšininkai sužaidė atkarpą 21:4 ir susikrovė 15 taškų pranašumą - 31:16.

Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo VDU pirmaujant 47:35.

Po atokvėpio minutėlių MRU ekipa jau atrodė kur kas solidžiau - gerokai suaktyvino gynybą ir vis dažniau rasdavo spragų varžovų gynyboje. Vilniečiai VDU ekipai beveik keturias minutes neleido pelnyti nė taško, o tuo tarpu patys surinko dešimt taškų ir prie daugkartinių LSKL čempionų priartėjo per vieną metimą - 45:47.

Dar po kelių sekundžių MRU žaidėjas Gediminas Žylė dėjimu į krepšį išlygino rezultatą - 49:49.

Tai VDU ekipai buvo lyg signalas, kad reikia atsibusti, pajungti visas pajėgas ir kilti į lemiamą kovą. Arūno Juknevičiaus auklėtiniai MRU krepšininkus ėmė vis labiau spausti ir kovoti dėl kiekvieno kamuolio ir centimetro aikštėje.

Šios pastangos davė vaisių - ketvirtojo kėlinio pradžioje VDU vėl susikrovė dviženklę taškų persvarą - 76:59 ir jau galėjo ramiau atsikvėpti.

Bronzos medalius po dviejų metų pertraukos iškovojo Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai, varžybose dėl 3-osios vietos 29 taškų skirtumu – 88:59 įveikę Šiaulių universiteto (ŠU) ekipą.