J.Kazlauskas: komandą daug kas buvo nurašę

Neveltui Lietuva laukia sugrįžtančio Jono Kazlausko. Geriausias Lietuvos krepšinio treneris sugebėjo atvesti į Europos čempionato pusfinalį Graikijos rinktinę, kuri šiemet prarado penkis lyderius.

Gali būti, kad tai ir yra viena svarbiausių J.Kazlausko savybių - gerai treniruoti atsinaujinusias komandas, iš kurių niekas nieko nesitiki. Taip buvo ir 2000-aisiais, kai Sidnėjaus olimpiadoje niekas nelaukė Lietuvos rinktinės medalių, ir šiemet Graikijoje, kai patys graikai netikėjo tiek daug nukraujavusios komandos galimybėmis.

Penktadienį graikai Europos vyrų krepšinio čempionato pusfinalyje Katovicuose po pratęsimo 76:74 palaužė Turkijos rinktinę.

J.Kazlauskas Europos čempionate dar kartą įrodė savo, kaip aukščiausiojo lygio trenerio, meistriškumą.

- Treneri, kas padėjo laimėti tokią sunkią dvikovą? - po rungtynių J.Kazlausko teiravosi Lietuvos žurnalistai.

- Sprendžiant pagal tai, kaip kovėmės, turbūt nekyla abejonių, kad tikėjomės laimėti. Rungtynėms buvo pasirengę, tik gal jaudulio buvo per daug, todėl ir pradžia nebuvo sėkminga. Bet vėliau pradėjome žaisti taip, kaip buvome sutarę ir beveik visą laiką kontroliavome rungtynes. Mums nesėkmingos buvo kelios minutės ketvirtajame kėlinyje, kai perlaikiau vieną žaidėją aikštėje ir praradome penkis taškus. Tada mums tapo labai sunku, turkai atsigavo psichologiškai ir pataikė keletą svarbių metimų. Bet džiaugiuosi, kad vyrai kovėsi iki galo. Sunkiais momentais mus tempė Vassilis Spanoulis. Taip ginantis, kaip gynėmės su turkais, ir jeigu dar sekasi puolime, galima dar daug ką įveikti.

- Psichologinė įtampa patekus į pusfinalį nukrito ar kaip tik bus didesnė?

- Manau, psichologinė įtampa truputį atslūgs. Išvykdami į Europos čempionatą sakėme, kad, nežiūrint žaidėjų netekčių, važiuojame kautis dėl medalių. Ir dabar liko dvejos rungtynės, kad juos iškovotume. Tereikia kautis dėl jų.

- Ko gero, jūs pats labiau tikėjote šios rinktinės galimybėmis negu patys graikai?

- Galbūt. Šioje komandoje likę trys žmonės, kurie buvo iškovoję didžiąsias graikų pergales - Zisis, Spanoulis ir Fotsis.  Kiti žaidėjai arba jaunesni, arba neseniai įsilieję į komandą ir dar neužgrūdinti rimtose kovose. Sužaidėme šešerias rungtynes, kad žaistume šitą kryžminį mačą ir reikėjo stengtis iš paskutiniųjų, nes buvo klausimas, ar užteks jėgų šiandien pagrindiniams žaidėjams, kurie jau buvo labai daug išnaudoti ankstesnėse čempionato rungtynėse. Bet Spanoulį teko net už atlapų iš aikštės traukti, kad galėtų pailsėti bent pora minučių. Gerai ir pagirtina, kai žaidėjas yra toks energingas, dega noru kovoti.

- Po rungtynių komanda džiaugėsi taip, lyg būtų laimėjusi čempionatą.

- Tai todėl, kad daug kas juos buvo nurašę. Ir žaidėjai patenkinti įrodę, kad yra stiprūs ir savo dvasia, ir visa komanda. Ir tikrai neatsipalaiduosime prieš dvikovą su ispanais, kaip būdavo sovietų laikais - po pergalės eiti prisigerti.

- Graikijoje tikriausiai jus vadins dievu?

- Niekas nevadins. Tai yra mano darbas. Pabaigsiu šitą darbą, kitas bus.

- Ar jums buvo labai netikėta, kai Turkoglu pradėjo kone stebuklus daryti?

- Jeigu spręsime pagal tai, kaip jis žaidė NBA, tai nebuvo netikėta. Bet mes gerai gynėmės tiek prieš Turkoglu, tiek prieš Ilyasovą, galbūt truputį rankas atrišome kitiems turkų žaidėjams, bet mes laimėjome, o tai reiškia, kad taktika pasiteisino.

- Kaip per parą laiko reikės pasirengti kovai su Ispanija?

- Manau, kad dabar komandą apėmusios emocijos truputį sumažins fizinį nuovargį, skausmą. Bet aišku, kad bus nelengva. Ispanai vėl yra geros sportinės formos ir gerai žaidžia. Be to, jie bus po poilsio dienos. Manau, čempionatas turėtų būti organizuojamas taip, kad visi turėtų vienodas sąlygas.

J.Kazlausko interviu videoNAUJAUSI KOMENTARAI

geriausias

geriausias portretas
laukiam Jono, oi laukiam

marius

marius portretas
nors vienas lietuvis rodo pavyzdi

klausiu

klausiu portretas
kas sake, kad Lietuva ne krepsinio salis?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių