JAV komanda antroje rungtynių dalyje palaužė rusus

Pergalės prieš Argentiną atveju lietuvių Pasaulio krepšinio čempionato pusfinalyje lauktų amerikiečiai, pralaimėjusi rinktinė paguodos mače susitiktų su Rusija.

Turkijoje vykstančių pirmenybių ketvirtfinalyje JAV krepšininkai įveikė į atlapus vieniems čempionato favoritų rimtai kibusią Rusijos rinktinę rezultatu 89:79.

Pirmoje rungtynių pusėje pakiliai rungtyniavę rusai kontroliavo įvykius aikštėje, į amerikiečių atakas atsakydami sėkmingais antpuoliais. Trenerio Davido Blatto auklėtiniai keliskart buvo įgiję 5 taškų persvarą, tačiau antrojo kėlinio pabaigoje JAV komanda staigiai spurtavo į priekį ir prieš didžiąją pertrauką pirmavo 44:39.

Trečiajame ketvirtyje rusams nebepavyko sulaikyti varžovų kontratakų, o JAV komandos lyderis Kevinas Durantas tiesiog siaubė priešininkų gynybą.

Rungtynių pabaigoje Rusijos ekipa pademonstravo valią ir mėgino vytis oponentus, tačiau JAV komanda neleido suabejoti savo pergale.

Įveikę rusų barjerą amerikiečiai čempionato pusfinalyje šeštadienį susitiks su Lietuvos ir Argentinos rungtynių nugalėtojais. Jaunai Rusijos komandai teks tenkintis kova dėl 5-8 vietų.

Rezultatyviausi žaidėjai. JAV: K.Durantas 33, Ch.Billupsas 15, R.Westbrookas 12.

Rusija: S.Bykovas 17, A.Voroncevičius 14, T.Mozgovas 13.