Jaunučiai išsigelbėjo ir tęs kovą ketvirtfinalyje

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinė laimėjo paskutiniąsias Europos pirmenybių antrojo etapo rungtynes ir įšoko į nuvažiuojantį ketvirtfinalio traukinį.

E grupės paskutiniajame mače be įskaitinių pergalių žengę lietuviai nugalėjo Italijos ekipą 80:61 (26:19, 16:9, 12:17, 26:16) ir pakilo į ketvirtąją vietą pogrupyje. Trenerio Arūno Visocko auklėtiniams reikėjo šį mačą laimėti bent 8 taškų skirtumu.

Darbo lietuviai ėmėsi nuo pirmųjų akimirkų ir sužaidus keletą minučių pirmavo net 15:1. Likus žaisti pusantros minutės iki pirmojo kėlinio pabaigos italai priartėjo iki 3 taškų (20:17), bet visą likusį laiką Lietuvos komanda kontroliavo padėtį aikštėje.

Antrajame kėlinyje lietuviai pirmavo 42:26, bet trečiajame italai priartėjo iki 44:39. Po 3 kėlinių Lietuvos šešiolikmečiai pirmavo 9 taškais (54:45) ir peržengti lemtingos ribos varžovams nebeleido. Didelę persvarą lietuviai susikrovė per paskutiniąsias 3 minutes, kai italai desperatiškai mėgino išsigelbėti.

Nugalėtojams Marius Grigonis pelnė 16, Denisas Krestininas - 15, Justas Tamulis - 13 taškų.

Ketvirtfinalyje lietuviams teks kovoti su stipriausia F grupės komanda — turnyro šeimininkų juodkalniečių rinktine.