Jaunosios krepšininkės – Europos čempionės

Lietuvos jaunių merginų (iki 18 metų) krepšinio rinktinė pirmą kartą šalies istorijoje laimėjo Europos pirmenybes.

Jos Slovakijoje vykusio turnyro finale 63:57 įveikė Rusijos rinktinę. Lietuvės čempionate laimėjo visas 8 rungtynes.

Nuo susitikimo pradžios į priekį išsiveržusios lietuvaitės baigiantis pirmajam kėliniui po Aurimės Rinkevičiūtės šūvio iš toli pirmavo 22:11, o įpusėjus antrajam ketvirčiui po analogiško Marinos Solopovos metimo įgijo net 14 taškų (29:15) pranašumą.

Nors prieš pat didžiąją pertrauką rusės priartėjo iki minimumo (30:31), lietuvaitėms pavyko susigrąžinti saugesnį 5-8 taškų pranašumą ir išlaikyti jį iki susitikimo pabaigos.

Lietuvos rinktinę į Europos čempionių sostą atvedė 27 taškus surinkusi ir 8 kamuolius atkovojusi A.Rinkevičiūtė. Solopova prie auksinės pergalės pridėjo 15, Giedrė Paugaitė -11 taškų ir 12 atkovotų kamuolių, Eglės Šikšniūtės sąskaitoje - 6 taškai ir 7 atkovoti kamuoliai.

Trečiąją vietą užėmė Čekijos krepšininkės, mače dėl bronzos 70:61 nugalėjusios Prancūzijos rinktinę.