Jachtos „Raganosis“ įgulą vėl lydėjo sėkmė

Lietuvos RS-280 jachtų klasės buriavimo čempionatą ir ASUS taurę antrus metus iš eilės laimėjo jachta „Raganosis“.

Kapitono Sauliaus Pajarsko vadovaujamas „Raganosio“ įgula – Arvydas Drąsutavičius, Gintautas Milevičius, Algirdas Imbrasas ir Raimundas Daubaras - per visus 37 čempionato plaukimus 33 kartus iškovojo prizines vietas, laimėjo 4 pirmenybių etapus ir per visą čempionatą surinko tik 51 baudos tašką.

„Pagal jachtų modernumą, įgulų profesionalumą ir kovinę dvasią RS-280 čempionatas prilygsta tarptautinio rango buriavimo varžyboms. Mūsų buriuotojams tai labai gera grūdinimosi mokykla, tam kad galėtų sėkmingai atstovauti Lietuvą tarptautiniuose vandenyse“, - sakė „Raganosio“ kapitonas S.Pajarskas.

RS-280 čempionatas ASUS taurei laimėti startavo ankstyvą pavasarį (gegužės 8 d.) ir vyko per visą buriavimo sezoną - iki spalio 16 dienos. Iš viso čempionate surengti 8 etapai, iš numatytų 43 plaukimų įvyko 37, kurių metu „Raganosio“ įgula nugalėjo net 17 kartų.

Antrąją vietą čempionate iškovojo „Arabelos“ įgula, vadovaujama kapitono Raimondo Šiugždinio. Ji per čempionatą laimėjo 3 etapus, surinko 66 baudos taškus ir 7 taškais aplenkė trečiojoje pozicijoje likusią jachtos „Levante“ įgulą, vadovaujamą kapitono Tauro Rymonio (1 laimėtas etapas ir 73 baudos taškai).

Šiame straipsnyje: buriavimasraganosisArabela