J. Valančiūnas pasiekė naują asmeninį blokų rekordą bei pelnė 17 tšk.

Jonas Valančiūnas žaidė naudingai, bet jo atstovaujama Toronto „Raptors“ (27/47) pralaimėjo septintą kartą iš pastarųjų aštuonių rungtynių.

Dwane‘o Casey auklėtiniai namuose 98:108 (24:25, 31:29, 24:21, 19:33) nusileido Detroito „Pistons“ (25/50) krepšininkams, kurie nutraukė trijų nesėkmių seriją.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po J.Valančiūno metimo „Raptors“ pirmavo 81:77, tačiau šeimininkai netrukus prarado iniciatyvą. Jie pralaimėjo atkarpą 0–13, po kurios atsilikinėjo 81:90.

Visgi tuomet sėkmingą atkarpą sužaidė D.Casey auklėtiniai, kurie spurtavo 13–3 ir po Rudy Gay taškų išsiveržė į priekį 94:93.

„Pistons“ vėliau per pusantros minutės pelnė dešimt taškų (103:94) be atsako ir „Raptors“ per likusias dvi minutes nebeatsitiesė.

„Tai skaudu. Mūsų tikslas buvo patekti į atkrintamąsias. Prieš kelias savaites turėjome šansą, tačiau jį praradome, kada neatsakingai žiūrėjome į rungtynes su „Wizards“, „Cavaliers“ ir „Bucks“, – sakė D.Casey.

Kanados komanda žaidė trečią mačą per keturias dienas. Jos atsarginiai krepšininkai oponentams nusileido 17:51.

Jose Calderonui tai buvo pirmos rungtynės Toronte po to, kai dėl mainų paliko „Raptors“ gretas. Jis prieš rungtynes buvo sutiktas ovacijomis ir per kubą buvo parodytas jo garbei sukurtas vaizdo įrašas.

„Norėjau Calderonui iškovoti pergalę. Fanai jį čia myli. Jis tiesiog norėjo grįžti namo ir pasiimti pergalę. Esu laimingas, jog mes jam padėjome tai padaryti“, – teigė Jonas Jerebko.

Lietuvis per 37 minutes įmetė 17 taškų (8/14 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, blokavo 5 metimus, bet po dukart suklydo ir prasižengė.

5 blokuoti metimai – J.Valančiūno NBA rekordas.

Linas Kleiza nerungtyniavo.

„Raptors“: Rudy Gay 34 (9/14 dvit., 4/4 trit., 4/4 baud.), Jonas Valančiūnas 17, DeMaras DeRozanas 15, Kyle‘as Lowry 9.

„Pistons“: Gregas Monroe 24 (10/18 dvit., 4/4 baud.), Jose Calderonas 19 (9 rez. perd.), Rodney Stuckey 18, Jonas Jerebko 15, Khrisas Middletonas 22.