Įveikęs „Žalgirį“ „Lietuvos rytas“ apgynė LKF taurės čempionų titulą

Kauno "Žalgirio" viltys pergale Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre atsispirti nuo dugno ir pradėti kilti į viršų nevirto tikrove. Vilniaus "Lietuvos rytas" namuose išsaugojo čempionų titulą laimėjęs 77:65 (19:23, 26:14, 8:11, 24:17).

Nuo pirmųjų sekundžių tik pusiau užpildytoje „Siemens“ arenoje užvirė įnirtinga, didelių fizinių jėgų reikalaujanti kova. Abiems komandoms kurį laiką nepavyko įgyti didesnės nei 3 taškų persvaros.

Tik po puikaus Marcuso Browno perdavimo Tadui Klimavičiui įspūdingai įkrovus kamuolį į krepšį, „Žalgiris“ įgijo 4 taškų pranašumą, o „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Nors kauniečių persvara daugiausia T.Klimavičiaus pastangomis buvo šoktelėjusi iki 6 taškų, sėkmingas „Žalgirio“ puolėjo tiesioginio oponento Milko Bjelicos žaidimas kėlinio pabaigoje neleido svečiams ženkliau atitrūkti - „Žalgiris“ po dešimties žaidimo minučių pirmavo 19:23.

Antrajame kėlinyje žaidimo svarstyklės pakrypo į priešingą pusę. Žalgiriečiams varžovų krepšys „užsirišo“, o kitoje aikštės pusėje įsismagino Martynas Gecevičius. 13 min. rezultatas jau buvo lygus (27:27), ir “Lietuvos rytas” nesiruošė sustoti. Greitai vilniečių persvara jau siekė 6 taškus, o per pusę ją nubraukęs pirmasis M.Browno tritaškis nenutraukė titulą ginančios komandos spurto.

„Lietuvos ryto“ aukštaūgiams pavyko sustabdyti T.Klimavičių - pirmajame kėlinyje 12 taškų surinkęs „Žalgirio“ lyderis antrajame pridėjo tik du. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 45:37.

Po ilgosios pertraukos įvykiai aikštėje ir toliau klostėsi šeimininkams palankesne linkme. “Lietuvos ryto” persvara vienu metu buvo dviženklė ir pasiekė 13 taškų. Tačiau nerezultatyvaus ketvirčio, kurį kelioms minutėms pertraukė užgesęs arenos apšvietimas, pabaigoje „Žalgiris“ ėmė iš lėto artėti prie varžovų. Po kelių sėkmingų atakų kauniečiai sumažino deficitą iki 53:48.

Paskutinę žaidimo atkarpą "Lietuvos rytas" pradėjo 6 taškais be atsako. Įpusėjus kėliniui "Žalgirio" krepšininkai vis dar nebuvo pelnę pirmųjų taškų šiame ketvirtyje, o taiklus Igorio Miloševičiaus metimas padidino skirtumą jau iki 61:48. Dainius Šalenga pagaliau pralaužė varžovų gynybą, tačiau I.Miloševičius čia pat atsakė tritaškiu.

Likus 3 min. iki kėlinio pabaigos "Žalgirio" viltys atsirevanšuoti vilniečiams už nesėkmę praėjusių metų LKF taurės išblanko, o Kauno komandos fanų tribūnoje įsivyravo tyla. "Lietuvos rytas" laimėjo 12 taškų skirtumu.

Naudingiausiu LKF taurės finalo ketverto žaidėju pripažintas M.Gecevičius, kuriam atiteko 3 tūkst. litų čekis.

"Padarėme tai, ką patys norėjome padaryti, ko iš mūsų reikalavo treneris. Sakoma, kad apginti titulą yra sunkiau nei jį iškovoti pirmą kartą. Bet buvome susikaupę ir atlikome didelį darbą gynyboje, nesustabdėme tik T.Klimavičiaus", - kalbėjo M.Gecevičius, ne tik pelnęs 18 taškų, bet ir gindamasis beveik aklinai uždengęs "Žalgirio" snaiperį M.Browną.

Tuo metu geriausiu žaidėju kauniečių gretose išrinktas T.Klimavičius sunkiai rinko žodžius: "Pralaimėjome finalą... Neįvykdėme nurodymų, prametėme iš patogių padėčių. Nemanau, kad trūko noro. Nors daug kas mus nurašė, kaip galėdami bandome kapstytis iš tos situacijos, kovėmės ir siekėme pergalės. Bet yra kaip yra..."

Rezultatyviausi žaidėjai. "Lietuvos rytas": M.Bjelica (atkovojo 7 kamuolius, perėmė - 4) ir M.Gecevičius (4/5 tritaškių) - po 18, A.Jomantas ir K.Bajramovičius - po 14, I.Miloševičius 9, D.Zavackas 4.

"Žalgiris": T.Klimavičius (atkovojo 16 kamuolių, 4 blokai, 40 naudingumo balo) 21, M.Pocius 15, M.Brownas 12, D.Šalenga 8, T.Watsonas 4, M.Kalnietis (0/5 tritaškių) 3, M.Begičius 2.

Komandų rodikliai. ("Lietuvos rytas" ir "Žalgiris") dvitaškiai - 20/41 (49 proc.) ir 15/36 (42), tritaškiai - 6/17 (35) ir 6/25 (24), baudos - 19/25 (76) ir 17/22 (77), atkovota kamuolių - 32 ir 42, perimta - 10 ir 3, rezultatyvūs perdavimai - 19 ir 12, klaidos - 10 ir 18.

Trenerių komentarai. Darius Maskoliūnas ("Žalgiris"): "Negalėčiau pasakyti, kad vyrai nesikovė, nenorėjo laimėti. Nenoriu jų kaltinti dėl nesėkmės. Tiesiog prieš rungtynes ruošėme planą ir akcentavome, kuriuos varžovų žaidėjus reikia uždengti. Bet jie vis tiek pelnė daug taškų. Nepataikėme metimų, kuriuos reikėjo pataikyti, o antroje rungtynių pusėje žaidėjai pavargo. Finalas yra vienerios ypatingos rungtynės, bet nuovargis vis tiek išlindo. Gal aš kaltas, kad neįtraukiau į žaidimą daugiau krepšininkų, bet neįsivaizduoju, kaip finale reikėtų rungtyniauti su 10 ar 12 žaidėjų. Nemanau, kad "Žalgiris" yra silpnesnė komanda už "Lietuvos rytą" - šįkart pralaimėjome, bet šio sezono mūsų tarpusavio rungtynių balansas yra 2:2.

Kaip vertinu įžaidėjų pasirodymą? Patys matėte... A.Čapinas vakar sužaidė neblogai, bet šiandien vėl dingo. Jis mažas, galbūt kur nors pasimetė didelėje arenoje? Kalbant apie T.Watsoną, turime duoti jam daugiau laiko, nes jis juk nieko neveikė penkias savaites. Jis vėluoja statydamas užtvaras, vėluoja gynyboje, bet tai normalu ką tik grįžus po traumos.

Tai, kad esu laikinasis treneris, manęs netrikdo. Prisipažinsiu: neskaitau spaudos ir negirdžiu gandų, todėl dirbu kaip dirbęs. "Žalgiryje" gaunu tokios patirties, kuri man, jaunam treneriui, yra labai svarbi."

Rimas Kurtinaitis ("Lietuvos rytas"): "„Žaidėjai ir treneriai jautė psichologinį spaudimą, bet dėl juodo darbo gynyboje mums pavyko laimėti. Tikrai noriu padėkoti teisėjams, kurie leido žaisti vyrišką krepšinį, agresyviai gintis. Užjaučiu “Žalgirį”, žaidėjus. Žinau, ką jie dabar jaučia. Deja, laimi ne visi. Norėčiau padėkoti jiems už gerą žaidimą finale ir palinkėti laimėti likusias tris rungtynes Eurolygoje. Viena iš priežasčių, kodėl šiandien mes atrodėme šviežesni, buvo būtent tai, kad “Lietuvos rytas” nebedalyvauja Europos taurių varžybose.

“Žalgiriui” dabar svarbiausia atgauti psichologinę pusiausvyrą, nes žalgiriečiai visada žaidžia kovingai, o T.Klimavičius savo kovingumo savybėmis apskritai išsiskiria iš visų lietuvių. Džiaugiuosi, kad M.Gecevičius šiandien gynyboje sužaidė labai sėkmingai ir susitvarkė su M.Brownu. Norėčiau matyti jį aikštėje dar daug metų. Taurės laurai jau apginti, o dabar žiūrime į kitus titulus. Mums labai svarbu laimėti šalies čempionatą, nes taip užsitikrintume vietą Eurolygoje.

Skiriu šią pergalę klubo vadovams, kurie sudaro geras sąlygas dirbti, yra supratingi, nesikiša į sportinę pusę. Bet būkite pasiruošę: kiekviena pergalė priartina prie pralaimėjimo. Kai mane mes lauk, turėsite apie ką rašyti. Ar dabar planuoju švęsti? Nepasakyčiau, jei pradėčiau tai daryti, tai švęsčiau iki rugsėjo...”