Įveikė olimpinius čempionus

Lietuvos krepšininkai pirmosiose Pekino olimpiados rungtynėse 79:75 (14:11, 20:19, 17:15, 28:30) nugalėjo olimpinius čempionus Argentinos krepšininkus.

Įtemptose rungtynėse lietuviai savo pranašumą įrodė ketvirtajame kėlinyje.

Trečiojo kėlinio viduryje Argentinos rinktinė pirmavo 42:40, tačiau lietuviai perėmė iniciatyvą ir laimėjo atkarpą 11:3. Paskutinį kėlinį sėkmingai pradėjo Mindaugas Lukauskis, kuris  pataikė abu tolimus metimus, o po Roberto Javtoko pelnytų 6 taškų iš eilės lietuviai įgijo rekordinę 12 taškų persvarą - 65:53 (34 min.)

Ėmę spausti po visą aikštę argentiniečiai priartėjo iki 8 taškų (57:65, 35-ąją min.). Tuomet Linas  Kleiza įmetė du tritaškius.

Likus 2 min. iki mačo pabaigos lietuviai pirmavo tik dviem taškais (75:73), nors prieš pusantros minutės dar buvo priekyje 75:64. Netrukus argentiniečiai išlygino rezultatą 75:75. Likus 2 sek. tritaškį pataikė Linas Kleiza (78:75), paskui dar vieną baudos metimą iš dviejų įmetė Ramūnas Šiškauskas.

L.Kleiza pataikė visus tris mestus tritaškius, visus - ketvirtajame kėlinyje. Jis taip pat pataikė visas keturias baudas, tačiau prametė vieną dvitaškį metimą.

Lietuviams taškus pelnė: Linas Kleiza 13, Robertas Javtokas 12, Šarūnas Jasikevičius (8 rezultatyvūs perdavimai), Marijonas Petravičius ir Ramūnas Šiškauskas po 10, Kšyštofas Lavrinovičius 9, Mindaugas Lukauskis 7, Simas Jasaitis 5, Rimantas Kaukėnas 3.

Argentinai daugiausia taškų pelnė Emanuelis Ginobilis (19), Andres Nocionis (15), Carlosas Delfino (13).

Lietuvos rinktinė draugiškose rungtynėse Ispanijoje liepą Argentinos krepšininkus nugalėjo 94:75.