I.Tobias ir D.Stagniūnas pradėjo bendrą karjerą

Naujoji mūsų šalies šokių ant ledo pora – amerikietė Isabella Tobias ir lietuvis Deividas Stagniūnas – debiutavo savo pirmosiose oficialiose varžybose.

Šiandien I.Tobias ir D.Stagniūnas startavo Oberstdorfe (Vokietija) prasidėjusiame prestižiniame 42-ajame turnyre „Nebelhorn Trophy“. Jie atliko į vieną programą sujungtą privalomojo ir originaliojo šokių kompoziciją.

Lietuvos dueto pasirodymas buvo įvertintas 42,26 balo. Tai lėmė dešimtąją vietą tarp 16 porų. Lyderiais tapo italai Anna Capellini ir Luca Lanotte, pelnę 59,86 balo. Už jų rikiuojasi rusai Jekaterina Riazanova ir Ilja Tkačenko (58,31 balo) bei prancūzai Nathalie Pechalat ir Fabianas Bourzatas (56,39).

Šeštadienį šokėjai ant ledo atliks laisvąją programą.

„Isabella ir Deividas nusiteikę optimistiškai, nors kartu treniruojasi tik tris mėnesius. Pradžia dažnai būna sudėtinga, bet tikimės, kad ateityje viskas bus gerai. Reikia kantriai palaukti“, – sakė portalui „Nebelhorn Trophy“ varžybas stebinti Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė, dailiojo čiuožimo trenerė Lilija Vanagienė.

Naujoji D.Stagniūno partnerė I.Tobias kilusi iš Niujorko, jai – 19 metų. Vaikystėje ji lankė baletą, dailiuoju čiuožimu susidomėjo 2006-aisiais. Amerikietė karjerą pradėjo su gruzinu Otaru Džaparidze ir, atstovaudami Gruzijai, prieš dvejus metus pasaulio jaunimo čempionate užėmė 14-ąją vietą.

25-erių D.Stagniūnas nuo 2006-ųjų iki 2010-ųjų pavasario čiuožė su amerikiete Katherina Copely. Jie laimėjo tris Lietuvos čempionatus, 2009-aisiais Europos čempionate užėmė 10-ąją vietą, planetos pirmenybėse – 14-ąją ir iškovojo mūsų šaliai kelialapį į Vankuverio žiemos olimpiadą. Deja, JAV sportininkei K.Copely nebuvo suteikta Lietuvos pilietybė, todėl šokių ant ledo pora žaidynėse negalėjo dalyvauti.

I.Tobias ir D.Stagniūną JAV treniruoja žinomi specialistai Igoris Špilbandas ir Marina Zujeva.

„Isabella ir Deividas žiūrisi labai gerai. Kol kas apie aukštus rezultatus negalvoja, nes abu senokai dalyvavo varžybose – prireiks laiko grįžti į įprastą sportinio gyvenimo ritmą. Pasak trenerio I.Špilbando, dabar svarbiausia Oberstdorfe – ramiai atlikti abu šokius ir dirbti toliau. Mano nuomone, jų perspektyva teikia didelių vilčių“, – kalbėjo L.Vanagienė.

Oberstdorfe vykstančiose vyrų solistų varžybose dalyvauja 18-metis Saulius Ambrulevičius – keturiskart Lietuvos čempionas. Vienas pagrindinių „Nebelhorn Trophy“ favoritų – 2010-ųjų Europos čempionato 4-osios ir Vankuverio olimpiados 10-osios vietų laimėtojas čekas Michalas Brezina.

Šiame straipsnyje: StagniūnasCopelyVanagienė