Italai neįstengė sustabdyti D.Nowitzkio ir Ch.Kamano dueto

Šiauliuose tęsiasi 2011-ųjų metų Europos krepšinio čempionato B grupės kovos. Labiausiai laukiamoje ketvirtadienio dvikovoje susitinka Italijos ir Vokietijos rinktinės.

Po ketverių metų į Senojo žemyno pirmenybes sugrįžę italais vakar kaip reikiant pagadino nervus serbams, tačiau aikštelę paliko nuleidę galvas.

Dirko Nowitzki ir Chriso Kamano vedami vokiečiai galingai pradėjo pirmenybes ir pirmoje dvikovoje nušlavė Izraelio ekipą.

B grupėje pirmauja po dvi pergales iškovoję serbai ir prancūzai.

Vakar lygių Šiaulių arenoje neturėję Vokietijos sirgaliai šį kartą gausa gerokai nusileido aistringiausiems Italijos aistruoliams. Didžiulys būrys italų labai aistringai ir nuoširdžiai sugiedojo savo šalies nacionalinį himną, kuriam neabejingi liko ir neutralūs Lietuvos sirgaliai.

Kaip ir tikėtasi, nuo pat pirmųjų minučių aikštėje užvirė nuožmi kova, o nusileisti nebuvo linkusi nei viena komanda. Vokiečiai beveik visas savo atakas rezgė per D.Nowitzkį, o jį sustabdyti italams sekėsi labai sunkiai. Vis dėlto kėlinuko viduryje Dirkas Baurmannas savo lyderiui leido šiek tiek pailsėti.

Vokiečių žaidimas išsiderino ir italai netruko tuo pasinaudoti. Apeninų komandos krepšininkai net buvo įgiję kelių taškų persvarą, tačiau antrajame kėlinyje į aikštę grįžęs D.Nowitzkis reikalus ištaisė. Pirmąją rungtynių pusę vokiečiai laimėjo 36:30.

Principinė dviejų didžiųjų valstybių kova nesibaigė ir po didžiosios pertraukos. Tašką į tašką vykusiame susitikime prieš paskutinį ketvirtį vienu tašku (43:42) dar pirmavo vokiečiai.

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo italai, tačiau lemiamomis mačo akimirkomis jiems pritrūko kvapo. Du labai svarbius metimus iš vidutinio nuotolio pataikė Chrisas Kamanas, tritaškį pridėjo Johannesas Herberis ir vokiečiai išsiveržė į priekį 67:60.

Po šio nokdauno „Squadra Azzurra“ jau neatsigavo. Vokietija šventė antrąją pergalę čempionate, o antrąją nesėkmę patyrę italai atsidūrė ant bedugnės krašto.

Vokiečių pergalės džiaugsmą kiek apkartino pačioje dvikovos pabaigoje Robino Benzingo patirta trauma. Puikiai šias rungtynes sužaidęs aikštelę paliko padedamas komandos draugų.

Italija - Vokietija 62:76  (18:16, 12:20, 15:10, 17:30 )

Italija: Danilo Gallinari 17 taškų, Marco Belinelli 15, Stefano Mancinelli 11.

Vokietija: Dirkas Nowitzkis 21, Chrisas Kamanas 17, Robinas Benzingas 14.

Šiame straipsnyje: Eurobasket